Lähetetty: La Kesä 23, 2007 11:25 am
Laitetaanpas tulokset hieman helpommin luettavaan muotoon
Suomenajokoirat
urokset
junioriluokka
Hirvinevan Raiku om. Jussi Viitaniemi Seinäjoki H
Kattiharjun Roomeo om. Pekka Heininen Laihia EH/-
Kelopuun Vihtori om. Seppo Takala Kauhajoki H
Kotokorven Lucifer om. Markku Mattila Keminmaa EH/2
Repokairan Panu om. Mauri Luukko Nurmo EH/4
Repopupun Nero om. Marko Ketoja ja Riina Luoma PirttinenH
Riuttaskorven Manu om. Markku Järviaho Vimpeli EH/-
Riuttaskorven Tahvo om. Sami Yliselä Kuortane EH/3
Roosalon Jami om. Arto Luomala Kauhajärvi H
Tuohisalon Eetu om. Matti ja Mikko Leppälä Teuva EH/1
Nuortenluokka
Pikijussin Santtu om. Elina Tuomaala Lapua H
Ruupenin Arttu om. Seppo Salonen Kauhajoki H
Ruupenin Dille om. Riku-Matti Hauta Kauhajoki EH/2
Tapahan Riki om. Sami Asuintupa Rintala H
Tiinun Juro om. Jari Hautanen Ylihärmä EH/3
Vaippalan Eka om. Olavi Vainionpää Seinäjoki ERI/1
Avoinluokka
Elokarin Jesse om. Ville Heikkilä Teuva EH/-
Elokarin Mosku om. Tapio Alanko Teuva ERI/3, PU 4
Kempin Batman om. Mikko Kantola Laihia ERI/1, Pu 1, SERT, ROP, BEST in SHOW
Kempin Kajo om. Eino Itälehto Ruha EH/-
Laikun Iiro om. Juhani Hannula Jurva ERI/4
Legaatin Rymy om. Juha Metsänen Kyröskoski H
Pikijussin Retu om. Olavi Laakso Voltti ERI/2, PU 3, VARASERT
Ressu om. Terho Hytty Nurmo EH/-
Riitasalon Jouko om. Elias Näykki Kauhava H
Savitien Hermanni om. Jouni Salmenoja Seinäjoki EH/-
Timi om. Urho Männikkö Seinäjoki EH/-
Käyttöluokka
Api om. Matti Jaskari Seinäjoki EH/2
Korpilammen Isla om. Aulis Laurila Kurikka EH/1
Valioluokka
Pörtmossens Big om. Ingmar Östlund Pirttikylä ERI/2
Santtu om. Pauli Keski-Ojala Kannus ERI/1, PU 2
Nartut
junioriluokka
Kelopuun Valo om. Seppo Takala Kauhajoki H
Kempin Petra om. Risto Kangas Kauhava H
Ruusa om. Harri Rinta-Piirto Kurikka T
Nuortenluokka
Pikahukan Rasa om. Taisto Osala Alajärvi EH/1
Ruupenin Minttu om. Jarmo Syväluoma Kauhajoki H
Avoinluokka
Ajoketun Roihu om. Timo Kalliokujala Kalakoski EH/-
Bella om. Reima Hyyppä Nurmo ERI/-
Elokarin Momtsa om. Sakari Eloranta Karijoki ERI/3
lillsand Fani om. Veikko Järveläinen Ytteresse ERI/-
Lillsand Frina om. Krister Sundholm Munsala ERI/1, PN 3,VARASERT
Lyckostämmans Blondi om. Sten Skytte Härmä ERI/2, PN 4
Mantamainion Iita om. Martti Ikonen Lapua EH/-
Tunulan Tuju om. Jaakko Mukkala Ilmajoki ERI/4
Käyttöluokka
Milla om. Marko Ketoja ja Riina Luoma Pirttinen H
Piernamäen Siika om. Tarmo Niemistö Isokyrö ERI/1, PN 2, SERT
Riuttaskorven Viivi om. Armi Panula Ikaalinen EH/3
Sara om. Jyrki Leiko Riihikoski EH/2
Tunulan Pimu om. Seppo Takala Kauhajoki H
Tunulan Tupuna om. Seppo Kiviniemi Nurmo EH/4
Valioluokka
Elokarin Lilli om. Markku Mattila Keminmaa ERI/2
Jänkärevon Emma om. Janne Korpela Österhankmo ERI1, Pn 1, VSP
Kasvattajaluokka
Elokarin kennel om. Sakari Eloranta Karijoki 1 KP ROP-kasv
Eestinajokoira
narttu
avoinluokka
Alla om. Arvo Ojanperä Kuortane ERI/1, PN 1, SERT, ROP, RYP 3
Venäjänajokoira
urokset
avoinluokka
Katajatöyrän Jeltsin om. Juha Kotiranta Kurikka ERI/1, PU 1, SERT, VSP
Veteraaniluokka
Sinnikon Rasputin om. Markku Juola Kalajoki ERI/1, PU 2, ROP-VET
Nartut valioluokka
Zina om. Pia Sorvala Kalajoki ERI/1, PN 1, ROP, RYP 2
Amerikankettukoira
urokset
avoinluokka
Rusko om. Tero Pitkämö Kurikka H
Suomenajokoirat
urokset
junioriluokka
Hirvinevan Raiku om. Jussi Viitaniemi Seinäjoki H
Kattiharjun Roomeo om. Pekka Heininen Laihia EH/-
Kelopuun Vihtori om. Seppo Takala Kauhajoki H
Kotokorven Lucifer om. Markku Mattila Keminmaa EH/2
Repokairan Panu om. Mauri Luukko Nurmo EH/4
Repopupun Nero om. Marko Ketoja ja Riina Luoma PirttinenH
Riuttaskorven Manu om. Markku Järviaho Vimpeli EH/-
Riuttaskorven Tahvo om. Sami Yliselä Kuortane EH/3
Roosalon Jami om. Arto Luomala Kauhajärvi H
Tuohisalon Eetu om. Matti ja Mikko Leppälä Teuva EH/1
Nuortenluokka
Pikijussin Santtu om. Elina Tuomaala Lapua H
Ruupenin Arttu om. Seppo Salonen Kauhajoki H
Ruupenin Dille om. Riku-Matti Hauta Kauhajoki EH/2
Tapahan Riki om. Sami Asuintupa Rintala H
Tiinun Juro om. Jari Hautanen Ylihärmä EH/3
Vaippalan Eka om. Olavi Vainionpää Seinäjoki ERI/1
Avoinluokka
Elokarin Jesse om. Ville Heikkilä Teuva EH/-
Elokarin Mosku om. Tapio Alanko Teuva ERI/3, PU 4
Kempin Batman om. Mikko Kantola Laihia ERI/1, Pu 1, SERT, ROP, BEST in SHOW
Kempin Kajo om. Eino Itälehto Ruha EH/-
Laikun Iiro om. Juhani Hannula Jurva ERI/4
Legaatin Rymy om. Juha Metsänen Kyröskoski H
Pikijussin Retu om. Olavi Laakso Voltti ERI/2, PU 3, VARASERT
Ressu om. Terho Hytty Nurmo EH/-
Riitasalon Jouko om. Elias Näykki Kauhava H
Savitien Hermanni om. Jouni Salmenoja Seinäjoki EH/-
Timi om. Urho Männikkö Seinäjoki EH/-
Käyttöluokka
Api om. Matti Jaskari Seinäjoki EH/2
Korpilammen Isla om. Aulis Laurila Kurikka EH/1
Valioluokka
Pörtmossens Big om. Ingmar Östlund Pirttikylä ERI/2
Santtu om. Pauli Keski-Ojala Kannus ERI/1, PU 2
Nartut
junioriluokka
Kelopuun Valo om. Seppo Takala Kauhajoki H
Kempin Petra om. Risto Kangas Kauhava H
Ruusa om. Harri Rinta-Piirto Kurikka T
Nuortenluokka
Pikahukan Rasa om. Taisto Osala Alajärvi EH/1
Ruupenin Minttu om. Jarmo Syväluoma Kauhajoki H
Avoinluokka
Ajoketun Roihu om. Timo Kalliokujala Kalakoski EH/-
Bella om. Reima Hyyppä Nurmo ERI/-
Elokarin Momtsa om. Sakari Eloranta Karijoki ERI/3
lillsand Fani om. Veikko Järveläinen Ytteresse ERI/-
Lillsand Frina om. Krister Sundholm Munsala ERI/1, PN 3,VARASERT
Lyckostämmans Blondi om. Sten Skytte Härmä ERI/2, PN 4
Mantamainion Iita om. Martti Ikonen Lapua EH/-
Tunulan Tuju om. Jaakko Mukkala Ilmajoki ERI/4
Käyttöluokka
Milla om. Marko Ketoja ja Riina Luoma Pirttinen H
Piernamäen Siika om. Tarmo Niemistö Isokyrö ERI/1, PN 2, SERT
Riuttaskorven Viivi om. Armi Panula Ikaalinen EH/3
Sara om. Jyrki Leiko Riihikoski EH/2
Tunulan Pimu om. Seppo Takala Kauhajoki H
Tunulan Tupuna om. Seppo Kiviniemi Nurmo EH/4
Valioluokka
Elokarin Lilli om. Markku Mattila Keminmaa ERI/2
Jänkärevon Emma om. Janne Korpela Österhankmo ERI1, Pn 1, VSP
Kasvattajaluokka
Elokarin kennel om. Sakari Eloranta Karijoki 1 KP ROP-kasv
Eestinajokoira
narttu
avoinluokka
Alla om. Arvo Ojanperä Kuortane ERI/1, PN 1, SERT, ROP, RYP 3
Venäjänajokoira
urokset
avoinluokka
Katajatöyrän Jeltsin om. Juha Kotiranta Kurikka ERI/1, PU 1, SERT, VSP
Veteraaniluokka
Sinnikon Rasputin om. Markku Juola Kalajoki ERI/1, PU 2, ROP-VET
Nartut valioluokka
Zina om. Pia Sorvala Kalajoki ERI/1, PN 1, ROP, RYP 2
Amerikankettukoira
urokset
avoinluokka
Rusko om. Tero Pitkämö Kurikka H