Seinäjoen kansainväliseen koiranäyttelyyn oli ilmoitettu 22 suomenajokoiraa. Tuomarina toimi Jari Fors ja harjoitusarvostelijana Elina Haapaniemi.
UROKSET PENTULUOKKA
1158 Hanakan Sutki FI22004/13 1 KP ROP-pentu
Om. Hannu Paananen, Mia Ikäheimo & Onni Paananen, Keitele
1159 Meripojan Lemppu FI20092/13 POISSA
Om. Veli-Pekka Tolonen, Mankila
UROKSET JUNIORILUOKKA
1160 Repopupun Jättipotti FI46607/12 EH1
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen
UROKSET AVOIN LUOKKA
1161 Länsi Lokan Iso Jytky FI26464/11 ERI2 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Om. Sakari Poti, Laihia
1162 Mökä FI57477/10 H
Om. Pauli Hakala & Juha-Mikael Hannula, Jurva
1163 Ruskametsän Vili FI20048/10 EH3
Om. Eveliina Jaako, Ylitornio
1164 Satumeren Niko FI31062/09 ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Om. Veli Mikkonen, Heinävesi
1165 Vihreäntalon Raju FI43198/12 EH4
Om. Marko Kotajärvi, Kokkola
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
1166 Aape FI52509/09 H
Om. Marko Lehto & I Itäkylä
NARTUT NUORTEN LUOKKA
1167 Fantasy Sky Tiina FI13016/12 ERI1 SA
Om. Jari Partanen, Ylihärmä
NARTUT AVOIN LUOKKA
1168 Jänistäjän Raisa FI23870/11 HYL
Om. Tuula Kaurila & Kyösti Kytölä, Perälä
1169 Kahvanahon Jekaterina FI38477/10 EH
Om. Kari Paananen & Marja Kuivas, Keitele
1170 Koivunevan Donna FI45887/10 ERI1 SA PN3 VASERT
Om. Jarkko Vörlin, Kokkola
1171 Korpilammen Lili FIN41365/08 ERI2 SA
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen
1172 Leppäloukon Manta FI41399/11 ERI3
Om. Pekka Sivula & Mikko Sivula, Koskenkorva
1173 Repopupun Tähtiksen Tyylilyyli FI39583/10 EH4
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen
1174 Tenholan Iida-Maaria FIN29108/08 HYL
Om. Pauli Hakala & Juha-Mikael Hannula, Jurva
NARTUT KÄYTTÖLUOKKA
1175 Hankosuon Ansku FI41101/11 ERI1 SA PN2 SERT FI MVA VARA-CACIB
Om. Pekka Paakkari, Ii
1176 Pikijussin Silja FI50098/09 ERI2 SA
Om. Esa Eteläaho & Jari Eteläaho, Lapua
NARTUT VALIOLUOKKA
1177 Mantamainion Ilona FI28902/11 ERI3 SA
Om. Anita Asuintupa & Sami Asuintupa, Rintala
1178 Pirttirinteen Saimi FIN18751/08 ERI2 SA PN4
Om. Ossi Itkonen, Sorsakoski
1179 Repopupun Komia-Leidi FI40772/09 ERI1 SA PN1 CACIB ROP RYP2 (ryhmäkilpailussa tuomarina myös Jari Fors)
Om. Riina Luoma & Marko Ketoja, Pirttinen