Pello 21.7.2007
Lähetetty: Pe Heinä 27, 2007 2:01 pm
Länsirajan Kennelkerho järjesti kaikkien rotujen näyttelyt Pellossa 21. - 22.7.2007. Suomenajokoiria ilmoitettiin 34 kappaletta. Tuomarina toimi Jorma Silta.
UROKSET:
Junioriluokka:
Meripojan Mölö om. Pasi Liikanen
ERI/1, PU3, VARA-SERT
Mettäjuntin Jymy om. Harri Helenius
ERI/2, PU4
Tahvonmäen Ransu om. Martti Lampela
Nuorten luokka:
Säpäkän Pomo om. Eero Pajuniemi
ERI/1
Säpäkän Rippe om. Eero Pajuniemi
EH/2
Avoin Luokka:
Kahvanahon Herkules om. Hanna Pöytäkangas
ERI/1
Kuturan Jeri om. Henri Kokkonen
ERI/1
Mustirovan Rexi om. Eva Örn
H
Pehkosen Jojo om. Jukka Siponen
EH/4
Ruskametsän Pontus om. Jaana ja Tuomo Heinonen
EH/3
Käyttöluokka:
Käskevän Erkki om. Pekka Grönholm
ERI/1, PU2, SERT
Miska om. Pekka Paakkari
EH/3
Ruskametsän Rami om. Jukka Moilanen
ERI/2
Valioluokka:
Ruskametsän Ropsi om. Raimo Autio c/o Ekonoja
ERI/1, PU1,ROP
NARTUT
Junioriluokka:
Meripojan Aava om. Katri Puikko
H
Ruskametsän Mona om. Markku Ekonoja
EH/1
Nuorten luokka:
Arialin Hilde om. Anja ja Ari Hentilä
ERI/1
Arialin Raisa om. Kari Paldanius
EH/3
Jahti-Ukon Riitu om. Hannu Lindholm
H
Kahvanahon Varpu om. Janne Ahonen c/o Kuivas
H
Keltamaan Tara om. Eva Örn
EH/4
Saunamäen Martta om. jukka Pitkäkari
EH/2
Viivi om. Sanna Irva
H
Käyttöluokka:
Kahvanahon Sarraheinä om. Marja Kuivas
ERI/1, PN1, SERT, FIN MVA
Meripojan Jekku om. Katri Puikko
H
Nelli om. Martti Örn
H
Ruskametsän Pirita om. Markku Ekonoja
ERI/2, PN3, VARA-SERT
Tahvonmäen Tiltu om. Pentti Pulkka
ERI/3, PN4
Valioluokka:
Kahvanahon Virvatuli om. Marja Kuivas
ERI/1, PN2
Veteraaniluokka:
Ruskametsän Rila om. Matti Salonen c/o Ekonoja
EH/1
ROP-KASVATTAJA BIS 4
Ruskametsän
Ps. Rek.numeroita en viitsinyt naputella, mutta tässä kaikki oleellinen.
Onnittelut sertin saaneille ja kiitokset kaikille koiranomistajille ja tuomarille onnistuneesta näyttelypäivästä.[/b]
UROKSET:
Junioriluokka:
Meripojan Mölö om. Pasi Liikanen
ERI/1, PU3, VARA-SERT
Mettäjuntin Jymy om. Harri Helenius
ERI/2, PU4
Tahvonmäen Ransu om. Martti Lampela
Nuorten luokka:
Säpäkän Pomo om. Eero Pajuniemi
ERI/1
Säpäkän Rippe om. Eero Pajuniemi
EH/2
Avoin Luokka:
Kahvanahon Herkules om. Hanna Pöytäkangas
ERI/1
Kuturan Jeri om. Henri Kokkonen
ERI/1
Mustirovan Rexi om. Eva Örn
H
Pehkosen Jojo om. Jukka Siponen
EH/4
Ruskametsän Pontus om. Jaana ja Tuomo Heinonen
EH/3
Käyttöluokka:
Käskevän Erkki om. Pekka Grönholm
ERI/1, PU2, SERT
Miska om. Pekka Paakkari
EH/3
Ruskametsän Rami om. Jukka Moilanen
ERI/2
Valioluokka:
Ruskametsän Ropsi om. Raimo Autio c/o Ekonoja
ERI/1, PU1,ROP
NARTUT
Junioriluokka:
Meripojan Aava om. Katri Puikko
H
Ruskametsän Mona om. Markku Ekonoja
EH/1
Nuorten luokka:
Arialin Hilde om. Anja ja Ari Hentilä
ERI/1
Arialin Raisa om. Kari Paldanius
EH/3
Jahti-Ukon Riitu om. Hannu Lindholm
H
Kahvanahon Varpu om. Janne Ahonen c/o Kuivas
H
Keltamaan Tara om. Eva Örn
EH/4
Saunamäen Martta om. jukka Pitkäkari
EH/2
Viivi om. Sanna Irva
H
Käyttöluokka:
Kahvanahon Sarraheinä om. Marja Kuivas
ERI/1, PN1, SERT, FIN MVA
Meripojan Jekku om. Katri Puikko
H
Nelli om. Martti Örn
H
Ruskametsän Pirita om. Markku Ekonoja
ERI/2, PN3, VARA-SERT
Tahvonmäen Tiltu om. Pentti Pulkka
ERI/3, PN4
Valioluokka:
Kahvanahon Virvatuli om. Marja Kuivas
ERI/1, PN2
Veteraaniluokka:
Ruskametsän Rila om. Matti Salonen c/o Ekonoja
EH/1
ROP-KASVATTAJA BIS 4
Ruskametsän
Ps. Rek.numeroita en viitsinyt naputella, mutta tässä kaikki oleellinen.
Onnittelut sertin saaneille ja kiitokset kaikille koiranomistajille ja tuomarille onnistuneesta näyttelypäivästä.[/b]