Voittaja 2010, kaikki tulokset

Ilmoita tänne näyttelytulokset.

Voittaja 2010, kaikki tulokset

ViestiKirjoittaja Leidi päivämäärä Ke Joulu 15, 2010 10:47 pm

Helsinki Voittaja 2010, 12.12.2010

SUOMENAJOKOIRA
Ulkomuototuomarina Sakari Poti

UROKSET
Kahvanahon Metsän Menuetti, ERI, VAK1, PU1, CACIB, VSP, V-10
Om. Martti Rautiainen ja Marja Kuivas, Kauhava

Syysaamun Ajo, ERI, VAK2, PU2, VA-CACIB
Om. Ville Paussu, Kauhava

Raikuvan Roni, ERI, AVK1, PU3, SERT
Om. Vesa Nuutinen ja Teemu Kinnunen, Hammaslahti

Latukkakorven Leevi, ERI, VAK3, PU4
Om. Matti Roth, Iisalmi

Usko, ERI, JUK1, VA-SERT, JV-10
Om. Harri Järvisalo ja Jessica Putkonen, Haapakoski

Tikutakun Julle, ERI, AVK2
Om. Hannes Heiskala, Kankaanpää

Tahvo, ERI, VAK4
Om. Pauli ja Pertti Okko, Lappeenranta

Mehtäpellon Akana, ERI, VAK-
Om. Heikki Nurmi, Valkkinen

Räntäaamun Rane, ERI, VAK-
Om. Tomi Koivisto, Kemi

Myllyjoensuun Riku, ERI, VAK-
Om. Seppo Matikainen, Sulkava

Arsi, ERI, VAK-
Om. Janne Kimari, Haukivuori

Mettäjuntin Jymy, EH, KÄK1
Om. Harri Helenius, Rovaniemi

Kellolan Naku, EH, AVK3
Om. Veli Mikkonen, Heinävesi

Mehtäpellon Heinäsato, EH, AVK4
Om. Eija ja Markku Parviainen, Merikarvia

Ruskametsän Vili, EH, JUK2
Om. Eveliina Jaako, Ylitornio

Patu, NUO-H
Om. Hannamari Mellanen, Vantaa


NARTUT
Kahvanahon Lounatuuli, ERI, AVK1, PN1, CACIB, ROP, RYP1, BIS2, V-10
Om. Katja Rytkönen ja Marja Kuivas, Kauhava

Kahvanahon Taivaantuli, ERI, AVK2, PN2, SERT
Om. Marja Kuivas, Kauhava

Kahvanahon Mehtätähti, ERI, VAK1, PN3
Om. Marja Kuivas, Kauhava

Louhirannan Linda, ERI, AVK3, PN4, VA-SERT
Om. Hannu Taskinen, Tuusniemi

Repopupun Komia-Leidi, ERI, NUK1
Om. Riina Luoma ja Marko Ketoja, Kauhava

Rautojan Tuisku, ERI, NUK2
Om. Eija Kärkkäinen

Ilona, ERI, VAK2
Om. Tuula ja Leo Karjalainen, Tornio

Kellolan Meri, ERI, VAK3
Om. Juha Nousiainen, Joensuu

Kahvanahon Karisma, ERI, VAK4
Om. Marko Korhonen, Sotkamo

Kahvanahon Wella, ERI, VEK1, ROP-VET
Om. Marja ja Mauri Kuivas, Kauhava

Halla-Aamun Alexandra, ERI, NUK3
Om. Tanja Kiriloff, Vantaa

Milka, ERI, VAK-
Om. Antero Kolehmainen, Martinniemi

Mehtäpellon Nokkonen, EH, JUK1
Om. Heidi Oinonen, Vesanto

Pelkkikankaan Unelma, EH, JUK2
Om. Jyrki Pelkkikangas, Kauhava

Kellolan Nita, EH, AVK4
Om. Oiva Nevalainen, Nurmes

Afthsban Mun Sylivauva, EH, NUK4
Om. Eeva Viitaniemi, Visuvesi

Kellolan Iipi, VAL-POIS
Om. Oiva Nevalainen, Nurmes



VENÄJÄNAJOKOIRA
Ulkomuototuomarina Valentina Ivanicheva, Venäjä

Urokset
Riitaluhdan Roima, VAL-ERI, PU1, VSP, V-10
Om. Milla Mäki ja Mika Karjalainen, Seinäjoki

Nartut
Olga, JUN-ERI, PN1, SERT, ROP, JV-10, V-10
Om. Riina Luoma ja Marko Ketoja, Kauhava

Bravon Mitzu, VAL-ERI, PN2
Om. Teija Viljanmaa, Kontiomäki
Leidi
 

Re: Voittaja 2010, kaikki tulokset

ViestiKirjoittaja alien päivämäärä To Joulu 23, 2010 9:51 am

[
alien
 


Paluu NÄYTTELYT

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 2 vierailijaa