JOENSUU SAJ:N PÄÄNÄYTTELY 27.3.2011

Ilmoita tänne näyttelytulokset.

JOENSUU SAJ:N PÄÄNÄYTTELY 27.3.2011

ViestiKirjoittaja Kaisu-Leena päivämäärä Su Maalis 27, 2011 3:56 pm

Korjaus tuloksiin: aiemmin Kaikuvuoren Sara vet H , oikaistu C.I.B FIN KVA FIN MVA EE MVA EEV-05 EEVV-08 Kaikuvuoren Sara EH.
Nämä tulokset eivät ole virallisia tuloksia. Viralliset tulokset tulevat aikanaan näkyville Suomen Kennelliiton koiranet-jalostustietojärjestelmään.

Amerikankettukoira

Avoin luokka nartut

1 Kettunurin Nitro om. Lyyra Virpi & Pekka, Lamminmäki ERI, 1 SA PU 1 ROP BIS 4

Venäjänajokoira

Nuorten luokka urokset

2 Bravon Moskvits om. Tarnanen Petri, Kontiolahti ERI 1 SA PU 1 VSP SERT

Nuorten luokka nartut

3 JV10 V10 Olga om. Luoma Riina & Ketoja Markku, Pirttinen ERI 1 PN 1 SA SERT ROP BIS 2

4 Rapparin Lili om. Savolainen Heikki, Nurmes EH

5 Viivi om. Pennanen Jari, Sarvinki ERI 2 SA PN 4

Avoin luokka nartut

6 Viitakiitäjän Odessa om. Pakkanen Pekko, Nurmes ERI 1 SA PN 3 VASERT

Valioluokka nartut

7 FIN MVA JM09 V05 07 PMV07 Bravon Mitzu om. Viljanmaa Teija, Kontiomäki ERI 1 SA PN 2

Englantilais-venäläinenajokoira

Avoin luokka urokset

8 JV09 PMJV09 V09 PMV09 V10 Hardwoods Lotto Voitto om. Paananen Kari, Keitele ERI 1 SA PU 1 ROP

Kreikanajokoira

Valioluokka nartut

9 C.I.E. SK&LT&HR MVA MV09 EUV07 08 Adasoksen Alysa om. Vilokkinen Soile, Hoilola ERI 1 SA PN 1 ROP



Eestinajokoira

Junioriluokka urokset

10 Talaspuron Kössi om. Holappa Eveliina & Sauli, Kajaani EH

Junioriluokka nartut

11 Teisi om. Hiltunen Anniina, Ylämylly EH

12 Tiiu om. Ikonen Pekka, Suhmura ERI 1 SA PN 1 ROP SERT

Lyhytkarvainen italianajokoira

Avoin luokka urokset

13 V10 Vigoroso Giovanni om. Kyllönen Milla, Vuokatti EH

Junioriluokka nartut

14 Lea di Pontenizza om. Viljanmaa Teija, Kontiomäki ERI 1 SA PN 2 SERT

Avoin luokka nartut

15 Rosa om. Viljanmaa Teija, Kontiomäki ERI 1SA PN 1 ROP

Karkeakarvainen italianajokoira

Junioriluokka urokset

16 Välikallion Napoleon om. Eerola Emmi, Metsäkylä EH

17 Välikallion Neptunus om. Tilli Tapio, Onkamaa EH

18 Välikallion Novella om. Ylönen Ida, Mikkeli KOIRA ON NARTTU ERI 1

19 Välikallion Novilunio om. Hostikka Senja, Savonlinna H

Avoin luokka urokset

20 V07 08 PMV07 Vigoroso Caporale om. Sironen Kaisu, Kajaani ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 3

21 V10 V11 Vigoroso Fabrizio om. Martiskainen Ristopekka, Vaivio ERI 2 SA PU 2

22 Vigoroso Federico om. Kukkonen Toivo, Hammaslahti ERI 3

23 Vigoroso Galileo om. Hakanpää Sonja, Kuopio EH

Junioriluokka nartut

24 Välikallion Naomi om. Soivio Leena, Vastila T

Avoin luokka nartut

25 V08 09 PMV09 Vigoroso Donna om. Torri Nina & Jouko, Metsäkylä ERI 1 SA PU 1 VSP

Kasvattajaluokka

1001 Vigoroso Kennel om. Viljanmaa Teija, Kontiomäki 1 KP ROP KASV BIS 2 KASV

1002 Välikallion Kennel om. Torri Nina & Jouko, Hamina

Suomenajokoira

Junioriluokka urokset

26 Jokimetsän Pietu om. Ikonen Sirkka, Tyrjänsaari EH

27 Kahvanahon Syksynsävel om. Varvikko Satu, Mahlu ERI 1 SA

28 Koivukulman Aju-Humu om. Härkönen Sauli, Polvijärvi H

29 Maihilan Frederik om. Lindqvist Kai & Pirhonen Ritva, Onkamo H

30 Matkon Roni om. Muranen Veera, Sotkamo ERI 2 SA

31 Tanni-Onnin Jope om. Muikku Jukka & Tuunainen Ahti, Niittylahti H

32 Tanni-Onnin Laku om. Hyvärinen Satu, Reijola H

33 Tanni-Onnin Niki om. Valo Esa, Kitee H

34 Tanni-Onnin Roku om. Koskinen Pentti, Kinahmo H

35 Tivakan Valde om. Pehkonen Kari, Juuka H

Nuorten luokka urokset

36 Hiski om. Tikkanen Osmo & Kuosa Varma, Rääkkylä ERI 2 SA

37 Hypnos Blixten om. Lindberg Bengt, Yttermark ERI 1 SA PU 4 VASERT

38 Kotirinteen Jami om. Parviainen Ilkka, Onttola ERI 3 SA

39 Raketin Sulo om. Juutilainen Seppo, Varkaus EH

Avoin luokka urokset

40 Hermanni om. Vartio Teemu, Joensuu H

41 Honkasuon Elvis om. Nevalainen Juha, Nurmes H

42 Intolan Pomo om. Kinnunen Tarja & Eskelinen Marko, Keskijärvi H

43 Kahvanahon Taiga om. Kuivas Mauri & Marja, Kauhava ERI

44 Karhunkannon Napoleon om. Hakulinen Janne, Lappeenranta H

45 Kellolan Atte om. Hassinen Ari, Keskijärvi H

46 Kellolan Naku om. Mikkonen Veli, Kerma ERI

47 Kellolan Ratto om. Nevalainen Oiva, Nurmes H

48 Kipakankaan Jytä om. Laitinen Arto, Pieksämäki EH

49 Mulonsalon Aatu om. Mutanen Timo, Joensuu H

50 Mulonsalon Voitto om. Kainulainen Pekka & Rytkönen Katja, Pielavesi ERI 4

51 Niittyahon Veijari om. Kolehmainen Hanna, Kuhmo ERI

52 Puron Jape om. Parviainen Ilkka, Onttola ERI

53 Raikuvan Ruuti om. Kasurinen Seppo, Hammaslahti ERI 1 SA PU 1 ROP BIS 1

54 Ruskametsän Late om. Ratilainen Ilkka, Joensuu EH

55 Tivakan Tane om. Pehkonen Kari, Juuka POISSA

56 Tupakallio Jumpo om. Vainikainen Unto, Leppäkaarre ERI

57 Vehkaojan Roni om. Moilanen Tiina, Hammaslahti H


Käyttöluokka urokset

58 Hanhikorven Iiro om. Karjalainen Timo, Joensuu EH

59 Jahtiluodon Rambo om. Mäkipelkola Mikko, Kauhava ERI 4 SA

60 FIN KVA Kahvanahon Lapinjätkä om. Kuivas Marja, Kauhava EH

61 Korterannan Euro om. Vaittinen Ahti, Kesälahti ERI 3 SA

62 Mastomäen Rokka om. Styrman Seppo & Helena, Vaaraslahti ERI 1 SA PU 3 SERT

63 Raikuvan Roni om. Kinnunen Teemu & Nuutinen Vesa, Hammaslahti AVO LUOKKA ERI 2 SA

64 Tarukuja Iiro om. Naumanen Tapani, Outokumpu ERI 2 SA

Valioluokka urokset

65 FI MVA Eräkamun Nero om. Suontausta Jarno, Kuhmo ERI 2 SA

66 FIN KVA&MVA Hanakan Otto om. Pesonen Aleksi, Myllyniemi ERI SA

67 FI MVA Jahti-Ukon Jore om. Pirnes Jorma, Haapavesi ERI 1 SA PU 2

68 FIN MVA Kahvanahon Metsänmenuetti om. Kuivas Marja & Rautiainen Martti, Kauhava ERI SA

69 FIN KVA&MVA Kiihkovuoren Jami om. Paananen Antti, Kannonkoski ERI 4 SA

70 FIN MVA Kuturan Turo om. Okker Ilkka & Kimmo, Kangasniemi ERI SA

71 FIN MVA Mutalanmäen Poke om. Turunen Teuvo, Joensuu ERI 3 SA

72 C.I.B. FIN&EE MVA V08 BALTV09 Syysaamun Hemmo om. Löfman Jari, Valkeala ERI SA

73 FIN KVA&MVA Tomppa om. Nuora Veli-Matti, Hammaslahti ERI SA

Veteraaniluokka urokset

74 FIN KVA&MVA MV06 PMV05 Jaakonpuron Jalo om. Räsänen Martti & Leila, Reijola ERI 1 SA VET ROP BIS VET

75 FIN KVA&MVA Mannevaaran Mora om. Rytky Kalevi, Haapavesi ERI 2 SA

76 FIN KVA&MVA Pokon Mika om. Kainulainen Pekka, Pielavesi ERI 3 SA

Kasvattajaluokka

1003 Kahvanahon Kennel om. Kuivas Marja & Mauri, Oulu 1 KP ROP KASV, BIS KASV

1004 Kellolan Kennel om. Nevalainen Oiva, Nurmes -

1005 Mulonsalon Kennel om. Räsänen Martti, Reijola -

1006 Tanni-Onnin Kennel om. Tanninen Jarmo, Hammaslahti -

1007 Tivakan Kennel om. Rautiainen Sirpa & Jari, Pankakoski -

Jälkeläisluokka

2001 Pokon Mika FIN KVA&MVA -

2002 Kahvanahon Virvatuli C.I.B. FIN KVA&MVA SE&LT MVA
ROP JÄLK BIS JÄLK

Suomenajokoira

Pentuluokka 5-7 kk urokset

77 Jasu om. Mäkipelkola Mikko & Kujala Leena Kauhava 2 KP

78 Kellolan Ville om. Pusa Leena & Samuli Paimela 1 KP VSP

79 Simanansärkän Einstein om. Vänskä Toni, Viinijärvi 3

80 Simanansärkän Eka om. Pellikainen Annaliisa, Luhtapohja 4

Pentuluokka 7-9 kk urokset

81 Ruokosuon Riki om. Mikkonen Matti, Kerimäki 1

Pentuluokka 5-7 kk nartut

82 Kellolan Viivi om. Nevalainen Oiva, Nurmes 1KP ROP BIS PENTU

83 Kohinan Lapin-Kuura om. Kuivas Marja, Kauhava 2 KP

84 Simanansärkän Eveliina om. Eronen Soile & Tenhunen Ari, Uimaharju 3



Pentuluokka 7-9 kk nartut

85 Lyydia om. Väänänen Antero, Reijola 3

86 Rauhasalmen Ehta om. Vitikainen Auli & Liikanen Sami, Harjumaa 1 KP

87 Ruokosuon Sini om. Mikkonen Matti, Kerimäki 2

Junioriluokka nartut

88 Hanakan Rosita om. Pesonen Tuomo, Myllyniemi ERI 2 SA

89 Kahvanahon Sahrami om. Piirainen Reetta, Sotkamo H

90 Kahvanahon Susu om. Lehtinen Anna-Kaisa & Mikko, Kimola ERI 1 SA PN3 VASERT

91 Maihilan Annikki om. Parviainen Yrjö, Tohmajärvi EH

92 Mulonsalon Pamela om. Räsänen Yrjö, Niittylahti H

93 Nella om. Toivanen Hannu, Juuka EH

93a Tanni-Onnin Heta om. Mika Antikainen, Outokumpu EH

94 Tivakan Tilda om. Vimpari Harri & Veikka, Muhos H

95 Villipuron Pahka om. Kyllönen Jani, Suomussalmi H

Nuorten luokka nartut

96 Halla-Aamun Alexandra om. Kiriloff Tanja, Vantaa EH

97 Honkasuoran Helmi om. Meriläinen Mervi, Nurmes H

98 Paronilan Adalmiina om. Sutinen Sanna, Nilsiä EH

Avoin luokka nartut

99 Ajo-Metsän Rita om. Sutinen Mika, Suonenjoki EH

100 Ajotaiturin Amalia om. Romppanen Mikko, Nurmes EH

101 Iiksen Kata om. Hartikainen Pertti, Joensuu H

102 PMJV09 Kahvanahon Taivaantuli om. Kuivas Marja, Kauhava ERI 2 SA

103 Katrihelena om. Lindqvist Kai & Pirhonen Ritva, Onkamo EH

104 Kellolan Lyyli om. Kananen Alpo, Kiuruvesi ERI 1 SA PN1 VSP

105 Kellolan Nita om. Nevalainen Oiva, Nurmes EH

106 Kellolan Raisa om. Juntunen Matti, Lehmo H

107 Moona om. Muhonen Pekka, Savitaipale H

108 Mulonsalon Bätmis om. Räsänen Martti, Reijola EH

109 Rantakummun Tuisku om. Nissinen Janne, Lehmo H

110 Sahtiajon Helka om. Vimpari Harri, Muhos EH

111 Tivakan Tiitu om. Hintikka Harri, Nokia EH

112 Verokkaan Kiila om. Ohenoja Sampsa, Joutseno H

Käyttöluokka nartut

113 Arialin Sara om. Hentilä Henri & Perttuli Laura, Kuusamo H

114 Emma om. Kujala Jukka, Mahlu EH

115 Repoppupun Komia-Leidi om. Luoma Riina & Ketoja Markku, Pirttinen ERI 1 PN 2 SERT

116 Sahtiajon Miska om. Kontkanen Pasi & Erik, Vuorela H

117 Soolo om. Rytky Kalevi, Haapavesi ERI 2 SA

118 Tivakan Hilla om. Peltonen Santeri & Mutanen Henri, Kontioniemi H

Valioluokka nartut

119 C.I.B. FI&EE MVA FI KVA Arpan Riitu om. Leppänen Jouni, Kotka ERI 2

120 FIN&LTU MVA Kahvanahon Mehtätähti om. Kuivas Marja, Kauhava ERI 1 SA PN 4

121 FI MVA Leirinotkon Lila om. Leiri Erja, Pohja-Lankila EH

122 FI MVA Mulonsalon Jade om. Räsänen Martti & Leila, Reijola H

123 FIN MVA Mäkikallion Jane om. Heikkilä Martti, Purola ERI 3

Veteraaniluokka nartut

124 C.I.B. FIN&NO&RU MVA Kahvanahon Wella om. Kuivas Mauri & Marja, Kauhava EH

125 C.I.B. FIN KVA&MVA SE&LT MVA Kahvanahon Virvatuli om. Kuivas Marja, Kauhava H

126 C.I.B FIN KVA FIN MVA EE MVA EEV-05 EEVV-08 Kaikuvuoren Sara om. Mikkonen Matti, Kerimäki EH

127 FIN KVA&MVA Kellolan Dina om. Nevalainen Oiva, Nurmes EH

128 FI KVA&MVA Lola om. Leiri Erja, Pohja-Lankila EH

129 Maihilan Kiia om. Lindqvist Kai, Onkamo EH

130 Tyryntorin Likka om. Heiskala Hannes, Kankaanpää POIS
Viimeksi muokannut Kaisu-Leena päivämäärä Ma Huhti 18, 2011 11:04 am, muokattu yhteensä 2 kertaa
Kaisu-Leena
 

Re: JOENSUU SAJ:N PÄÄNÄYTTELY 27.3.2011

ViestiKirjoittaja Metsäkulma päivämäärä Ti Maalis 29, 2011 10:50 am

Onko kilvan nettisivuille tulossa kuvia näyttelyssä kuvatuista koirista??
Metsäkulma
 

Re: JOENSUU SAJ:N PÄÄNÄYTTELY 27.3.2011

ViestiKirjoittaja Kaisu-Leena päivämäärä Ma Huhti 04, 2011 5:55 pm

Kuvia tulossa!! :D
Kaisu-Leena
 


Paluu NÄYTTELYT

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 3 vierailijaa