JOENSUU 12.6.2011

Ilmoita tänne näyttelytulokset.

JOENSUU 12.6.2011

ViestiKirjoittaja Kaisu-Leena päivämäärä Su Kesä 12, 2011 3:06 pm

:shock: Nämä tulokset ovat epävirallisia. Viralliset tulokset tulevat aikanaan Koiranettiin Suomen Kennelliiton sivuilla. :P

KILPA 2011 TUKINÄYTTELY 1 & 4/6

Pohjois-Karjalan Ajokoirayhdistys ry järjesti koiranäyttelyn ryhmille 1 & 4/6 12.6. Joensuussa Louhelan kentällä. Koiranäyttely toimi suomenajokoirien Kilpa 2011 suomenmestaruuskokeen tukinäyttelynä. Kilpa 2011 tullaan järjestämään marraskuun toisena viikonvaihteena Polvijärvellä. Best in show eli näyttelyn kauneimmaksi valittiin Suomen Ajokoirajärjestön päänäyttelyn keväälläkin voittanut Seppo Kasurisen omistama ja Laura Kasurisen esittämä Raikuvan Ruuti.

TUKINÄYTTELY 12.6.2011 RYHMÄKILPAILUT

RYHMÄ 1 Reijo Tuovinen

1. Pitkäkarvainen collie
151 Black Elles Just Splendid om. Pönni Eeva & kasv. Siilinjärvi

2. Bordercollie
165 C.I.B FI&EST MVA JV01 Pikkupaimenen Milli Vanilli om. Väyrynen Minna Paltaniemi

3. Shetlanninlammaskoira
59 Moorwood Latest Fashion om. Riekkinen Susanna Varkaus

4. Welsh corgi pembroke
30 C.I.B POHJ&FI&SE&NO MVA Dragonjoy Fallen Angel om. Lehtonen Anne & Hiltunen Pinja Lehmo

Muut rotunsa parhaat:

Saksanpaimenkoira
115 Bar-Waxan Fondue om. Mustonen Suvi & Turunen Juha Outokumpu

Pitkäkarvainen saksanpaimenkoira
113 Vigoroso Ileana om. Niskanen Mikko Pyhäsalmi

Valkoinenpaimenkoira
92 LV&RU&BG&MD&MK&ME MVA RKFV Haryk LA Blankpapilio om. Pulkkinen Pirjo & Hovi Minna Kitee

Belgianpaimenkoira groenendael
66 Dubion Kung-Fu om. Kettunen Arja Reijola EI RYHMIIN

Lyhytkarvainen collie
131 Kangasvuokon Venice om. Manninen Mirja & Minna & Helvi & Enlund Piia Hanksalmi as

Serra de airesinpaimenkoira
5 Royal Coctail Impact of Wina om. Ojala Jari Härmä

Brienpaimenkoira
78 Carpe Diem de la Chaume du Bois Dieu om. Leskinen Virpi Savonlinna

Australianpaimenkoira
19 Peak River Black Onyx om. Piik Jonna Simpele

Australiankelpie
170 Coshagh Balvenie om. Pirinen Maarit Joensuu

Lancashirenkarjakoira
12 FI MVA Bovenop Günther Heeler om. Musto Tiina Joutseno

Partacollie
84 Hairdog´s Almust Perfekt om. Andersson Monica c/o Räihä-Seppälä Niina Kuukanniemi EI RYHMIIN

Slovakiancuvac
9 Augenzahn Ludmila om. Rissanen Jenina Joensuu

Owczarek podhalanski
14 FIN CH FIN JW05 NORD JW&W 05 EU JW06 Snowy Coats Destroy Ice om. Makkonen Titta Ala-Särkilahti

Schapendoes
173 Buffing One And Only om. Riikonen Minna Lehmo

Vanhaenglanninlammaskoira
100 Grey Coats Nimble Lady om. Hartikainen Mari Ylämylly

Pumi
82 Napos Noella om. Airaksinen Paula & Rissanen Mika Kuopio

Welsh corgi cardigan
24 C.I.B FI&SE&EE< MVA Imagos´s Xmas Party om. Kolhinoja Inka & Kovanen Antti Turenki

Schipperke
75 Intopiukan Queen Viper om. Vierros Heidi Kurkimäki


RYHMÄ 4/6 Tapani Pukkila

1. Suomenajokoira
252 Raikuvan Ruuti om. Kasurinen Seppo Hammaslahti
2. Karkeakarvainen mäyräkoira
183 Vuorenkaiun Orbisson om. Paukkonen Jorma Heinävesi
3. Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
204 FI&EE MVA Pikkuvilhin Albertiina om. Moilanen Reetta Valkeala
4. Dalmatiankoira
225 Ujo om. Waarna Veera Kuopio

Muut rotunsa parhaat:
Karkeakarvainen italianajokoira
213 V09 V10 Vigoroso Fabrizio om. Martiskainen Risto Vaivio

Lyhytkarvainen italianajokoira
214 Lea di Pontenizza om. Viljanmaa Teija Kontiomäki

Kreikanajokira
215 C.I.E. SK<&HR MVA MV09 EUV07 08 Adasoksen Alysa om. Vilokkinen Soile Hoilola

Vihikoira
219 Skywoodhunter Ali Baba om. Karppanen Jenni & Pyykkö Timo Reijola

Beagle
240 Peikonpojan Gyllikki-Täti om. Parviainen Irma Outokumpu

Petit basset griffon vendéen
229 Humisevan Harjun You Win Again om. Junnila Sarianna Lohja

Grand basset griffon vendéen
228 Dinetten Grand Faucille om. Härkönen Risto Varkaus

Lyhytkarvainen mäyräkoira
196 FI JVA Mikromanian Pilli Piipari om. Leskinen Outi & Eeva & Hannu Nilsiä

Pitkäkarvainen mäyräkoira
208 C.I.B FI&SE&EE MVA SE JVA Taxmania American Gigolo om. Makkonen-Mönkkönen Maarit & Mönkkönen Toni & Matias Ylämylly

Karkeakarvainen kääpiömäyräkoira
176 Magik Rainbow Zolotoy Imperial om. Siven Satu & Wendell Katariina Sippola EI RYHMIIN

Pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira
200 Malec Black Velvet om. Nuotio Marja Karjaa

PARAS VETERAANI Jaana Hartus

1. Bordercollie
165 C.I.B FI&EST MVA JV01 Pikkupaimenen Milli Vanilli om. Väyrynen Minna Paltaniemi

2. Pitkäkarvainen collie
157 C.I.B POHJ&FIN&DK&SE&EE&LV MVA Kangasvuokon Arlanda om. Manninen Mirja & Minna & Helvi & Enlund Piia Hankasalmi as

3. Lyhytkarvainen collie
136 C.I.B Black Elles Coin For Magic om. Pirinen Hanne Joensuu

4. Welsh corgi pembroke
31 FI MVA Dygae Wild Card om. Kärki Sari Kuopio

Muut rotunsa parhaat veteraanit:

Pitkäkarvainen saksanpaimenkoira
124 Sireeni Harmaa Hapsu om. Riikonen Eija Pankakoski

Belgianpaimenkoira groenendael
68 Black Runaway´s All My Mind om. Karttunen Henna & Minna Kuvansi

Belgianpaimenkoira tervueren
71 JV02 Cousin´s Jamaica om. Terävä Iina & Kontio Ari Simpele

Suomenajokoira
262 Mastomäen Karu om. Holopainen Raimo Kuopio

Shetlanninlammaskoira
63 RUS MVA Shadowmist Amazing Future om. Nuuttila Anita Imatra

Karkeakarvainen kääpiömäyräkoira
180 Lowleg Lindsey Lee om. Hulkkonen Irmeli Joensuu




PARAS KASVATTAJARYHMÄ Jaana Hartus

1. Petit basset griffon vendéen
1004 Humisevan Harjun Kennel, om. Rautio Marjavappu & Noora-Liia Miehikkälä

2. Pitkäkarvainen mäyräkoira
1003 Taxmania Kennel, om. Makkonen-Mönkkönen Maarit Ylämylly

3. Pitkäkarvainen collie
1002 Kangasvuokon Kennel, om. Manninen Helvi & Enlund Pia Hankasalmi as

BIS Paavo Mattila

1. Suomenajokoira
252 Raikuvan Ruuti om. Kasurinen Seppo Hammaslahti

2. Pitkäkarvainen collie
151 Black Elles Just Splendid om. Pönni Eeva & kasv. Siilinjärvi


Rotunsa paras pentu

Saksanpaimenkoira
102 Platinumshepherd Rhapsody om. Turunen Tiina & Eskelinen Ilpo Joensuu

Valkoinenpaimenkoira
85 White Aspens Braveheart Brad om. Sihvola Emilia Kotka

Lyhytkarvainen collie
125 Windswept Height´s Emerald Emily om. Piipponen Noora Joensuu

Welsh corgi pembroke
26 Fabiloniline´s Bambino Benji om. Kukkonen Pirjo Kuopio

Karkeakarvainen mäyräkoira
181 Badamtam´s Roadrunner om. Korhonen Mika & Rintamäki Emma Joensuu

Pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira
201 Hiucan Kiltti om. Heikkilä Päivi Lappeenranta

Shetlanninlammaskoira
43 Shelteam Danielle de Niese om. Palviainen Katjaana & Immonen Kirsi Heinävaara

RYHMÄ 1

KEHÄ 1 Jaana Hartus

SERRA DE AIRESINPAIMENKOIRA

JUNIORILUOKKA NARTUT

1 Kivivainion Melina EVA
om. Mäkinen Niina Hintalantie 748 34710 Vaskivesi

2 Kutrin Cerafina EH
om. Lehtevä Helena& Pirskanen Mira Alakiventie 4 A 35 920 Helsinki

NUORTEN LUOKKA NARTUT

3 Kilimandzaron Eebenpuumusta EH
om. Lehtevä Helena Alakiventie 4 A 35 920 Helsinki

AVOIN LUOKKA NARTUT

4 Gladlystones Finn Fantasy ERI 1 SA PN 2
om. Glad-Väistölä Marjatta& Simonen Johanna Välikoskentie 26 71570 Syvänniemi

5 Royal Coctail Impact of Win ERI 1 SA SERT PN 1 ROP
om. Ojala Jari Lahdenkyläntie 41 62300 Härmä

LYHYTKARVAINEN PYRENEITTENPAIMENKOIRA

JUNIORILUOKKA NARTUT

6 Tottakai Rentun Ruusu ERI
om. Utriainen Heidi Tupatie 5 A 1 80170 Joensuu

ETELÄVENÄJÄNPAIMENKOIRA

AVOIN LUOKKA NARTUT

7 Belianze ERI
om. Åvall Taru Mustinjoentie 83 71380 Mustinlahti



CESKOSLOVENSKY VLACK

JUNIORILUOKKA UROKSET

8 Forever Wolf Arctic Snow King EH
om. Korhonen Jenni& kasv Trastinmäentie 29 74200 Vieremä

SLOVAKIANCUVAC

AVOIN LUOKKA NARTUT

9 Augenzahn Ludmila ERI 1 SA PN 1 ROP SERT MVA
om. Rissanen Jenina Perhotie 2 C 17 80170 Joensuu

LANCASHIRENKARJAKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

10 Marmalade´s Indian Chief ERI
om. Tikkanen Verna Rajakatu 5 B 18 70600 Kuopio

AVOIN LUOKKA UROKSET

11 Marmalade´s Dollar Sign EH
om. Tikkanen Verna Rajakatu 5 B 18 70600 Kuopio

VALIOLUOKKA UROKSET

12 Bovenop Günther Heeler FI MVA ERI 1 SA PU 1 ROP
om. Musto Tiina Salomontie 2 54100 Joutseno


OWCZAREK PODHALANSKI

VALIOLUOKKA UROKSET

13 Aamuruskon Ranek FI MVA JV07 ERI 2
om. Sivonen Minna Ukonpurontie 3 A 80850 Paihola

14 Snowy Coats Destroy Ice FIN CH FIN JW05 NORD JW&W 05 EU JW06
om. Makkonen Titta Särkilahdentie 2577 58690 Ala-Särkilahti
ERI 1 SA PU 1 ROP


MUDI

AVOIN LUOKKA UROKSET

15 Csodavirag Indits ERI 1
om. Vepsäläinen Heli& Heikkinen Riikka Pöpöläntie 13 C 10 75500 Nurmes

AVOIN LUOKKA NARTUT

16 Gulakuti Gulyas EEJV10 ERI 1
om. Vepsäläinen Heli Pöpöläntie 13 C 10 75500 Nurmes

AUSTRALIANPAIMENKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

17 Writing On The Wall ERI 1
om. Räsänen Päivi& Servin-Honkasalo Carita Tuovilanmäentie 65 71480 Kurkimäki

NUORTEN LUOKKA UROKSET

18 Bywater Camden ERI 1
om. Sissonen Jane Särkivaarantie 512 80910 Kulho

AVOIN LUOKKA UROKSET

19 Peak River Black Onyx ERI 1 SA PU 1 SERT MVA ROP
om. Piik Jonna Aholantie 12 56800 Simpele

JUNIORILUOKKA NARTUT

20 Wolffhouse-Caratia The World´s Not Enough EH
om. Tuovinen Milla& kasv Tuovilanmäentie 65 71480 Kurkimäki

AVOIN LUOKKA NARTUT

21 Bywater Obsidian EH
om. Lenruth Margareetta Tuulastustie 11 56120 Salosaari

WELSH CORGI CARDIGAN

JUNIORILUOKKA UROKSET

22 Honeysilk Sunday Gary ERI 2
om. Tervo Raili& Sanna Egyptinkorventie 14 C 81860 Viekijärvi

23 Imago´s Mandela ERI 1
om. Kolhinoja Inka& Kovanen Antti Välimäentie 12 14200 Turenki

VALIOLUOKKA UROKSET

24 Imagos´s Xmas Party C.I.B FI&SE&EE< MVA ERI 1 SA PU 1
om. Kolhinoja Inka& Kovanen Antti Välimäentie 12 14200 Turenki

JUNIORILUOKKA NARTUT

25 Geestland´s Fact And Figures EH
om. Huusko Minna& Pitkänen Timo Kinnulantie 6 812200 Jakokoski

WELSH CORGI PEMBROKE

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

26 Fabiloniline´s Bambino Benji 1 KP ROP PENTU
om. Kukkonen Pirjo Niuvantie 4 as 7 70210 Kuopio

JUNIORILUOKKA UROKSET

27 Kulkurin-Tähden Onnesta Kilahtaa EH
om. Turunen Kati Kirjurinkatu 4 80200 Joensuu

NUORTEN LUOKKA UROKSET

28 Agicor Lucky Luke EH
om. Löfgrén Pirjo Varolantie 10 83100 Liperi

AVOIN LUOKKA UROKSET

29 Kulkurin-Tähden Vaniljasokeri H
om. Lautamies Tiina& Lasse Melankatu 20 70500 Kuopio

VALIOLUOKKA UROKSET

30 Dragonjoy Fallen Angel C.I.B POHJ&FI&SE&NO MVA ERI 1 SA PU 1 ROP
om. Lehtonen Anne& Hiltunen Pinja Koulumestarintie 16 80710 Lehmo

VETERAANILUOKKA UROKSET

31 Dygae Wild Card FI MVA ERI 1
om. Kärki Sari Omakotitie 42 70600 Kuopio



JUNIORILUOKKA NARTUT

32 Anndog´s Amazon Lilyan
om. Kärki Sari Omakotitie 42 70600 Kuopio

NUORTEN LUOKKA NARTUT

33 Annline´s Her Royal Highnes ERI 2
om. Löfgrén Pirjo Varolantie 10 83100 Liperi

34 Haywire´s Blues For Alice ERI 1 SA PN 1 VSP
om. Hulkkonen Henna Rusthollinkatu 23 D 18 50100 Mikkeli

AVOIN LUOKKA NARTUT

35 Frendlain´s Tam Tam POIS
om. Kukkonen Pirjo Niuvantie 4 as 7 70210 Kuopio

36 Haywire´s Yuo Always Know ERI 1
om. Tuovinen Vuokko Pitkänrannankatu 4 A 75500 Nurmes

37 Sacaron Tjarda ERI 2
om. Kärki Sari Omakotitie 42 70600 Kuopio

VETERAANILUOKKA NARTUT

38 Puksipuun Samba Sangria C.I.B POHJ&FI&SE&NO&RU MVA ERI 1 SA PN 2 VSP VET
om. Löfgrén Pirjo Varolantie 10 83100 Liperi

SHETLANNINLAMMASKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

39 Dreamlook Famdus Showman PEN 1
om. Alanne Auvo Laakkolanniementie 87 79130 Sorsakoski

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

40 Bluemeadow´s You Stop The Beat PEN 4
om. Putro Iira Luotsikatu 1 a 80170 Joensuu

41 Dreamlook Fabulous One PEN 3
om. Kinnunen Susanna Kannilantie 6 B 82910 Ilomantsi

42 Dreamlook Fantasy Fashion PEN 2 KP
om. Keronen Päivi Kauppakatu 43 G 50 80100 Joensuu

43 Shelteam Danielle de Niese PEN 1 KP
om. Palviainen Katjaana& Immonen Kirsi Toivalantie 5 82110 Heinävaara

JUNIORILUOKKA UROKSET

44 Be Happy Iz Grafskogo Pomestija H
om. Järnfors Katja Kalasatamantie 9 95220 Simoniemi

45 Jeonan Quite A Show ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
om. Viita Heidi& Jari Luotomäenkatu 51 95420 Tornio

NUORTEN LUOKKA UROKSET

46 Applesfield´s I Want It All EH
om. Törrönen Merja Haarajärventie 213 82600 Tohmajärvi

47 Bayarin Super Nova EH
om. Kempas Kaisa Puronsuunkatu 10 B 28 80160 Joensuu

48 Susadan Xerox ERI 1 SA PU 3
om. Turtinen Heli Siipipeilintie 16 B 10 90420 Oulu

AVOIN LUOKKA UROKSET

49 Classicway Coconut Cream ERI 1
om. Saikkonen Tuija Kristallikuja 5 80170 Joensuu

VETERAANILUOKKA UROKSET

50 Bridemoor´s Wiva Las Vegas EH
om. Pirinen Saana Meri-Toppilankatu 2 B 26 90520 Oulu

51 Susadan David Beckham ERI 1 SA PU 2 VASERT VSP VET
om. Turtinen Heli Siipipeilintie 16 B 10 90420 Oulu

JUNIORILUOKKA NARTUT

52 Dreamlook Enchanted Princess ERI 1 PN 2 VASERT
om. Muhonen Virpi Hermanninaukio 9 b 5 70100 Kuopio

53 Dreamlook Exquisite Sweetie ERI 2
om. Ikonen Jari Uilonpurontie 11 81220 Jakokoski

54 Kamajakin Muona Mestari EH
om. Hämäläinen Mirja& Jaakko Käsämäntie 89 a 83100 Liperi



NUORTEN LUOKKA NARTUT

55 Yazina´s Strolling Salsa ERI 1 SA PN 3
om. Temonen Sirpa& Arto Ampujantie 17 80510 Onttola

AVOIN LUOKKA NARTUT

56 Bluemeadow´s Favonian Beauty H
om. Putro Juha-Pekka Sahamyllynkatu 6 b 6 80170 Joensuu

57 Bosom Buddy´s Oona ERI 3
om. Viita Heidi& Parviainen Soile Luotomäenkatu 51 95420 Tornio

58 Golden Rose Touch Of Silk H
om. Eronen Reino Neilikkatie 29 B 1300 Vantaa

59 Moorwood Latest Fashion ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Riekkinen Susanna Repokatu 1 78500 Varkaus

60 Pikikuonon Indy Brown Bendi ERI 4
om. Hirvonen Saara Riihitie 25 C 11 80710 Lehmo

61 Woodmist My Fine Dreamlight ERI 2 SA
om. Nuuttila Anita Rimakatu 2 55800 Imatra

VETERAANILUOKKA NARTUT

62 Honey Face´s After Rose FIN MVA POIS
om. Kultala Sinikka Kaupunginmetsäntie 15 92120 Raahe

63 Shadowmist Amazing Future RUS MVA ERI 1 SA PN 4 ROP-VET
om. Nuuttila Anita Rimakatu 2 55800 Imatra


KEHÄ 2 Paavo Mattila

PITKÄKARVAINEN PYRENEITTENPAIMENKOIRA

AVOIN LUOKKA UROKSET

64 Ducadou de la Vallee du Mouton EH
om. Utriainen Heidi Tupatie 5 A 1 80170 Joensuu




BELGIANPAIMENKOIRA GROENENDAEL

JUNIORILUOKKA UROKSET

65 Grimoire Ikaria Linos Talento ERI 1 SA PU 2 VASERT
om. Purtilo Pauliina Mahlamäentie 1 B 2 48300 Kotka

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

66 Dubion Kung-Fu ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
om. Kettunen Arja Pihlatie 4 A 1 80330 Reijola

JUNIORILUOKKA NARTUT

67 Cousin´s Tiramisu ERI 1
om. Terävä Iina Revontie 44 56800 Simpele

VETERAANILUOKKA NARTUT

68 Black Runaway´s All My Mind ERI 1 SERT PN 1 ROP VET VSP
om. Karttunen Henna& Minna Viklonkuja 4 F as 20 78880 Kuvansi

BELGIANPAIMENKOIRA MALINOIS

AVOIN LUOKKA UROKSET

69 Giramin Dugan H
om. Toropainen Niina& Pasi Vaahersalontie 181 58450 Punkaharju

BELGIANPAIMENKOIRA TERVUEREN

NUORTEN LUOKKA UROKSET

70 Figaron Orlando H
om. Rossi Heli& Nampajärvi Tuula Hamulantie 191 71890 Hamula

VETERAANILUOKKA UROKSET

71 Cousin´s Jamaica JV02 ERI 1 - ROP VET
om. Terävä Iina& Kontio Ari Revontie 44 56800 Simpele

NUORTEN LUOKKA NARTUT

72 Energetic-Action´s Gimma ERI 1 -
om. Surakka Sirpa Latolankatu 3 C 30 80160 Joensuu


VETERAANILUOKKA NARTUT

73 Pyrytuulen Isabella C.I.B FIN&SE&EEV&LV&EE<&RU&BY&BALT MVA POIS
om. Ylitalo Rea Harkonjoentie 44 82430 Puhos

SCHIPPERKE

AVOIN LUOKKA UROKSET

74 Pohjukan Case EH
om. Hattunen Maritta Linnanpellontie 1 82730 Tuupovaara

JUNIORILUOKKA NARTUT

75 Intopiukan Queen Viper ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Vierros Heidi Lehtohaantie 5 71480 Kurkimäki

NUORTEN LUOKKA NARTUT

76 Intopiukan Pikkumusta ERI 1 SA PN 2 VASERT
om. Vierros Heidi Lehtohaantie 5 71480 Kurkimäki

AVOIN LUOKKA NARTUT

77 Durante De´Dito ERI 1 -
om. Piironen Tiia& Kukka-Maaria Taivallahdentie 3 70620 Tuupovaara

BRIENPAIMENKOIRA

AVOIN LUOKKA NARTUT

78 Carpe Diem de la Chaume du Bois Dieu ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Leskinen Virpi Ikoihniementie 257 57230 Savonlinna

BEAUCENPAIMENKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

79 Black Carambas Great Kiwa 1 -
om. Enlund Sonja Köntänniementie 3 79910 Kerma





PULI, MUUT VÄRIT

JUNIORILUOKKA UROKSET

80 Castlewolf Tobermory EH
om. Åvall Taru Mustinjoentie 83 71380 Mustinlahti

PUMI

AVOIN LUOKKA UROKSET

81 Cseri-Subas Ludas H
om. Molarius-Papunen Reetta Heittäjänkatu 4 55420 Imatra

AVOIN LUOKKA NARTUT

82 Napos Noella ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
om. Airaksinen Paula& Rissanen Mika Malikkakuja 2 A 1 70800 Kuopio

POLSKI OWCZAREK NIZINNY

JUNIORILUOKKA UROKSET

83 Marquee Quiz-Show POIS
om. Sallinen Eila Koskelotie 1 81280 Uimaharju

PARTACOLLIE

AVOIN LUOKKA UROKSET

84 Hairdog´s Almust Perfekt ERI 1 SA PU 1 SERT MVA ROP
om. Andersson Monicac/o Räihä-Seppälä Niina Pentinmäentie 105 54850 Kuukanniemi

VALKOINENPAIMENKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

85 White Aspens Braveheart Brad 1 KP ROP PENTU
om. Sihvola Emilia Pahkakatu 8 B 8 48770 Kotka

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

86 White Aspens Big Bertha 1 KP VSP PENTU
om. Löppönen Hilma Oeschintie 10 c 16 82600 Tohmajärvi


JUNIORILUOKKA UROKSET

87 Irbis la Blankpapilio ERI 1 -
om. Haapaharju Johanna& Pulkkinen Pirjo & Matikainen Jonna Purtovaarantie 195 82600 Tohmajärvi

88 Kiratin GleinField With Ice H
om. Hänninen Mikael

NUORTEN LUOKKA UROKSET

89 Gentle Miracle´s Adorable Me ERI 1 SA PU 2
om. Kunnari Marjo& Tapio Jarkko Runkotie 1 B 4 90460 Oulunsalo

AVOIN LUOKKA UROKSET

90 Bablo T
om. Kuningas Raija Polvijärventie 55 83700 Polvijärvi

VALIOLUOKKA UROKSET

91 Annspets Egill FIN MVA ERI 2
om. Kuiri Anne Tervakankaantie 10 83855 Martonvaara

92 Haryk LA Blankpapilio LV&RU&BG&MD&MK&ME MVA RKFV
om. Pulkkinen Pirjo& Hovi Minna Saramäentie 14 82500 Kitee
ERI 1 SA PU1 SERT ROP

NUORTEN LUOKKA NARTUT

93 Gentle Miracle`s April Hope ERI 1
om. Rissanen Hanna Kelutie 11 80710 Lehmo

AVOIN LUOKKA NARTUT

94 Blondi H
om. Laine Helena Kaavintie 135 a 83500 Outokumpu

95 Moonscapes Miss Universum ERI 1 SA PN1 SERT VSP
om. Haapaharju Johanna Purtovaarantie 195 82600 Tohmajärvi

96 Pauhunmäen Aida T
om. Tanskanen Päivi Räätälintie 5 D 14 83700 Polvijärvi

97 White Aspens Ansa Aureus EH
om. Haapaharju Johanna Purtovaarantie 195 82600 Tohmajärvi



VALIOLUOKKA NARTUT

98 Disadonna Esprit of Beauty LV&RU MVA RKFV ERI 1 SA PN2 VASERT
om. Hovi Minna Rinnepolku 5 48720 Kotka

VANHAENGLANNINLAMMASKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

99 Grey Coats Old Good Lovin POIS
om. Hellman Ulla Paukunmäentie 29 53300 Lappeenranta

AVOIN LUOKKA NARTUT

100 Grey Coats Nimble Lady ERI 1 SA SERT PN 1 ROP
om. Hartikainen Mari Kärritie 11 80400 Ylämylly

VALIOLUOKKA NARTUT

101 Blueshire´s Canadian Lady FI&RU MVA ERI 1 SA PN 2
om. Hellman Ulla Paukunmäentie 29 53300 Lappeenranta


KEHÄ 3 Reijo Tuovinen

SAKSANPAIMENKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

102 Platinumshepherd Rhapsody 1 KP ROP PEN
om. Turunen Tiina& Eskelinen Ilpo Lähdesuonkatu 2 B 13 80140 Joensuu

JUNIORILUOKKA UROKSET

103 Octifein Isac ERI 1
om. Romppanen Johanna Riihirannantie 1 81120 Katajaranta

104 Raciels Eico EH
om. Poliisiammattikorkeakoulu Koirakoulunkatu 13130 Hämeenlinna

105 Vigoroso Ignazio EH PITKÄKARVAINEN
om. Laukkanen Sari palontie 9 87950 Kuluntalahti

106 Vigoroso Isauro EH
om. Poliisiammattikorkeakoulu Koirakoulunkatu 13130 Hämeenlinna

NUORTEN LUOKKA UROKSET

107 Platinumshepherd Max ERI 1
om. Martikainen Aija Vehnätie 6 82500 Kitee

AVOIN LUOKKA UROKSET

108 Bar-Waxan Armageddon ERI 1
om. Pekkala Jenna& Markku Pihkakuja 6 80230 Joensuu

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

109 Truxelis Sirrac EH
om. Roihankorpi Irmeli Alapihantie 19 81100 Kontiolahti

JUNIORILUOKKA NARTUT

110 Icepower Be Bob A Lula ERI 1
om. Huhti Henna Tuomijoentie 134 74520 Iisalmi

111 Kivivainion Taiska ERI 2
om. Ojala Jari Lahdenkyläntie 41 62300 Härmä

112 Kivivainion Unikko POIS
om. Laukkonen Heidi Reiniläntie 74 61400 Ylistaro

113 Vigoroso Ileana ERI 1 SA PN 1 SERT ROP PITKÄKARVAINEN
om. Niskanen Mikko Kuusenmäentie 104 86800 Pyhäsalmi

114 Vigoroso Isabella EH
om. Kainuun ammattiopisto Kirkkoahontie 115 87910 Linnantaus

AVOIN LUOKKA NARTUT

115 Bar-Waxan Fondue ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Mustonen Suvi& Turunen Juha Rikkarannantie 123 83500 Outokumpu

116 Bar-Waxan Yoko Ono EH
om. Turunen Riitta& Tiia Lippahivontie 11 81120 Katajaranta

117 Meifera Corey POIS
om. Kansala Eeva& Kari Viitonen 2011 71800 Siilinjärvi

118 Sakpai Lara EH
om. Juntunen Reeta Nurkkalantie 56 74510 Iisalmi

119 Sireeni Lotta EH
om. Partanen Hanna-Maija Havelintie 2 as 1 82900 Ilomantsi
120 Vigoroso Hertta ERI 2
om. Putkonen Tarja& Viljanmaa Seija Peukaloisenpolku 2 87700 Kajaani

121 Willenskraft Vonne EH
om. Jolkkonen Siina Noljakankaari 12 A 10 81040 Joensuu

KASVATTAJALUOKKA

1001 Vigoroso Kennel, om. Viljanmaa Teija Kontiomäki EI


PITKÄKARVAINEN SAKSANPAIMENKOIRA
JUNIORILUOKKA UROKSET
105 Vigoroso Ignazio EH PITKÄKARVAINEN
om. Laukkanen Sari palontie 9 87950 Kuluntalahti

JUNIORILUOKKA NARTUT
113 Vigoroso Ileana ERI 1 SA PN 1 SERT ROP PITKÄKARVAINEN
om. Niskanen Mikko Kuusenmäentie 104 86800 Pyhäsalmi

122 Sireeni Milla Magia H
om. Rotinen Sari Murtoranta 25 a 81810 Jamali

AVOIN LUOKKA NARTUT

123 Sireeni Jolanda EH
om. Kokkonen Miika Rajatie 1 81750 Pankakoski

VETERAANILUOKKA NARTUT

124 Sireeni Harmaa Hapsu ERI 1 ROP VET
om. Riikonen Eija Niskantie 1 81750 Pankakoski

LYHYTKARVAINEN COLLIE

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

125 Windswept Height´s Emerald Emily 1 KP ROP PEN
om. Piipponen Noora Lasimestarinkatu 6 B 80170 Joensuu

NUORTEN LUOKKA UROKSET

126 Cinnaberry´s Bravo Zulu EH
om. Vallius Sirpa Joensuuntie 56 B 81720 Lieksa

AVOIN LUOKKA UROKSET

127 Golden Catcher´s Pepper EH
om. Kontuvirta Minna Maamiehenkatu 8 B 9 83500 Outokumpu

128 Goldlady´s Sebastian ERI 1 SA PU2 SERT
om. Heiskanen Riitta Viitaniementie 17 C 33 40720 Jyväskylä
VALIOLUOKKA UROKSET

129 Pinehillside´s Night Basist FI MVA ERI 1 SA PU 1 VSP
om. Partanen Heli Matovaarantie 5 81700 Lieksa

130 Timonan Prince Prewitt C.I.B ERI 2
om. Kontkanen Seija Mikkolantie 33 82210 Suhmura

JUNIORILUOKKA NARTUT

131 Kangasvuokon Venice ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Manninen Mirja& Minna & Helvi & Enlund Piia Kangasniementie 344 41500 Hanksalmi as

AVOIN LUOKKA NARTUT

132 Black Elles Enchanting Magic ERI 3 SA
om. Haapsaari Kirsi Litmasenkaari 8 b 23 70820 Kuopio

133 Calibra´s Goldilocks ERI 4
om. Kontuvirta Kirsi Tietyntie 9 12400 Tervakoski

134 Dandinas Put Up To Play ERI 1 SA PN 3 ROP VET
om. Lehto Suvi Manninkuja 1 C 16 15300 Lahti

135 Kangasvuokon Oliwia ERI 2 SA PN4
om. Hartikainen Raisa& kasv Pellontie 209 95800 Sieppijärvi

VETERAANILUOKKA NARTUT

136 Black Elles Coin For Magic C.I.B ERI 1 SA PN 3 ROP VET
om. Pirinen Hanne Elopellontie 4 E 18 80140 Joensuu

PITKÄKARVAINEN COLLIE

JUNIORILUOKKA UROKSET

137 Bluemeadow´s Winter Story ERI 1 SA PU 2 VASERT
om. Haimakainen Milja Pöllösenlahdenkatu 13 C 10 74130 Iisalmi

138 Golden Mist Touch of Wren EH
om. Lämsä Anne Vaulutie 2 93600 Kuusamo

139 Kaunissaaren Vili-Vilperi POIS
om. Kotimäki Heli Lölöntie 23 27340 Reila


140 Say Wuf Hidden Haboob H
om. Heiskanen Katja Kotkankallionkatu 6-8 B 19 70600 Kuopio

NUORTEN LUOKKA UROKSET

141 Black Lilla´s All What I Want EH
om. Korhonen Kirsi Vehka-ahontie 37 73500 Juankoski

142 Black Lilla´s Hot Stuff ERI 1 SA PU 3
om. Paasonen Jaana Rinnekatu 2-4 A 10 70600 Kuopio

AVOIN LUOKKA UROKSET

143 Avocation Brazilian Bear EH
om. Lämsä Anne Vaulutie 2 93600 Kuusamo

144 Kangasvuokon Sparks ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
om. Rantala Saila& kasv. Kangasniementie 344 41500 Hankasalmi as

145 Silimen Rommi-Cola ERI 3
om. Ristkari Johannes& Metso Sirkka-Liisa Rättärinkatu 5 as 4 15300 Lahti

146 Siniketun Musta Ruhtinas ERI 2
om. Purtilo Pauliina Mahlamäentie 1 B 2 48300 Kotka

JUNIORILUOKKA NARTUT

147 Black Gary Angel Of Love ERI 3 SA
om. Heikkinen Sari& Timo Pihapiiri 5 75500 Nurmes

148 Kangasvuokon La Miracle ERI 2 SA
om. Niskanen Arja& Simo Haapaniementie 60 44500 Viitasaari

149 Ketränoron Bank Swallow ERI 4
om. Rytkönen Kimmo& Kukka-Maaria Ahotie 8 A 1 81200 Eno

150 Woolmill´s I am Grants Duchess ERI 1 SA PN 3 VASERT
om. Kolehmainen Saara Koivutie 4 89800 Suomussalmi

AVOIN LUOKKA NARTUT

151 Black Elles Just Splendid ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Pönni Eeva& kasv. Kukkokalliontie 9 71800 Siilinjärvi

152 Black Lilla´s Wonderful Dream ERI 2 SA
om. Heikkinen Sari& Timo Pihapiiri 5 75500 Nurmes


153 Black Sara´s Cinderella POIS
om. Kähkönen Henna Huvimäentie 19 D 13 80330 Reijola

154 Silimen Classic Delight ERI 3
om. Ristkari Johannes& Pirkkalainen Riikka-Liisa & kasv Rättärinkatu 5 as 4 15300 Lahti

155 Windy Forest´s Too Hot To Take ERI 4
om. Skarp Anne-Maria Ongantie 109 90850 Martinniemi

156 Kangasvuokon Disney FI&EE MVA ERI 1 SA PN 2
om. Manninen Mirja& Niskanen Simo & Arja Kangasniementie 344 41500 Hankasalmi as

VETERAANILUOKKA NARTUT

157 Kangasvuokon Arlanda C.I.B POHJ&FIN&DK&SE&EE&LV MVA
om. Manninen Mirja& Minna & Helvi & Enlund Piia Kangasniementie 344 41500 Hankasalmi as
ERI 1 SA PN 4 ROP VET

KASVATTAJALUOKKA

1002 Kangasvuokon Kennel, om. Manninen Helvi & Enlund Piia Hankasalmi as.
1 KP ROP KASV


BORDERCOLLIE

JUNIORILUOKKA UROKSET

158 Amazeme Cosmic Time ERI 1 SA PU 1 SERT
om. Räsänen Leila Kypäräkatu 2 D 47 70820 Kuopio

AVOIN LUOKKA UROKSET

159 McSanikan After Me ERI 1
om. Kuronen Johanna Väinämöisenkatu 9 B 14 87100 Kajaani

160 Walk On Jed EH
om. Heikura Pirjo Korventie 6 81820 Kylänlahti

JUNIORILUOKKA NARTUT

161 Keskelt Korpee Pelasti Pienet ERI 1
om. Kumpulainen Minna& kasv Kalliokyläntie 1409 A 2 74770 Kalliokylä



NUORTEN LUOKKA NARTUT

162 Heartland Iris ERI 1 SA PN 2 SERT
om. Korhonen Päivi Jussilantie 1 E 16 85410 Sievi

AVOIN LUOKKA NARTUT

163 Demssin Wonder EH
om. Laitinen Tiina& Hernandez Eija Rovastinkatu 16 A 4 70600 Kuopio

VETERAANILUOKKA NARTUT

164 Festivo Vivika FIN TVA ERI 2
om. Kolehmainen Anneli Kievarinkuja 3 82220 Niittylahti

165 Pikkupaimenen Milli Vanilli C.I.B FI&EST MVA JV01
ERI 1 SA PN 1 ROP ROP VET
om. Väyrynen Minna Hövelöntie 191 87850 Paltaniemi

AUSTRALIANKARJAKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

166 Lebensberuf Inkunabel EH
om. Pursiainen Antti Navasjärventie 178 73470 Västinniemi

VETERAANILUOKKA UROKSET

167 Cattleparks Drowzee C.I.B FIN&NO< MVA EH
om. Vilokkinen Suvi-Tuulia Länsikatu 32 A a 4 80100 Joensuu

AUSTRALIANKELPIE

JUNIORILUOKKA UROKSET

168 Kiipelin Komea Konna ERI 1 SA PU 2 VASERT
om. Ukkonen Ilona Männikkökatu 1 D 22 83500 Outokumpu

169 Kisentel´s Arrawa Alfred ERI 2
om. Kostamo Katja Maanmittarintie 1 a 7 80100 Joensuu

NUORTEN LUOKKA UROKSET

170 Coshagh Balvenie ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
om. Pirinen Maarit Karikkotie 3 D 20 80160 Joensuu



SCHAPENDOES

JUNIORILUOKKA UROKSET

171 Swifty´s Dexterous EH
om. Tukiainen Heidi Puronmutka 10 81700 Lieksa

AVOIN LUOKKA UROKSET

172 Buffing Jörgen Jönsson EH
om. Riikonen Minna Ukonkaari 2 B 11 80710 Lehmo

173 Buffing One And Only ERI 1 SA PU 1 SERT ROP MVA
om. Riikonen Minna Ukonkaari 2 B 11 80710 Lehmo

174 Lumikuono Äveriäs Ällikkä ERI 2
om. Laitinen Tiina Rovastinkatu 16 A 4 70600 Kuopio

VALIOLUOKKA NARTUT

175 Lumikuono Uva Marina C.I.B FIN&LV< MVA ERI 1 SA PN 1 VSP
om. Karppinen Sirpa Kuutostie 3863 59510 Saari


RYHMÄ 4

KEHÄ 4 Tapani Pukkila

KARKEAKARVAINEN KÄÄPIÖMÄYRÄKOIRA

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

176 Magik Rainbow Zolotoy Imperial ERI 1 SA PU 1 SERT MVA ROP
om. Siven Satu& Wendell Katariina Sippolantie 290 46710 Sippola

177 Melior Circulation EH kaniini >
om. Pönniö Liisa Karhunkatu 16 B 9 48600 Kotka

NUORTEN LUOKKA NARTUT

178 Freckle-Face Gem of Gems ERI 1
om. Hynninen Petra Tikantie 16 53650 Lappeenranta



KÄYTTÖLUOKKA NARTUT

179 Malec Sissela ERI 1 SA PN 1 SERT VSP MVA
om. Nuotio Marja Pumppulahti 30 B 7 10300 Karjaa

VETERAANILUOKKA NARTUT

180 Lowleg Lindsey Lee ERI 1 ROP VET
om. Hulkkonen Irmeli Vasamakatu 3 80260 Joensuu

KARKEAKARVAINEN MÄYRÄKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK NARTUT

181 Badamtam´s Roadrunner 1 KP ROP-PENTU
om. Korhonen Mika& Rintamäki Emma Tupasvillantie 14 80160 Joensuu

JUNIORILUOKKA UROKSET

182 Howlow All My Love EH
om. Pasanen Tuija& Jarkko Kanttorintie 1 73200 Varpaisjärvi

183 Vuorenkaiun Orbisson ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
om. Paukkonen Jorma Veistäjäntie 11 79700 Heinävesi

JUNIORILUOKKA NARTUT

184 Merkaleen´s Brinja EH
om. Juntunen Reeta& Kangasniemi Joni Nurkkalantie 56 74510 Iisalmi

NUORTEN LUOKKA NARTUT

185 Anactacia H
om. Mikkonen Jorma Sumikontie 3 80910 Kulho

186 Charon EH
om. Keronen Tero Sarvingintie 340 81200 Eno

187 Rowanberrie´s Well Done ERI 1 SA
om. Parpala Esko Valtakatu 39 A 23 96200 Rovaniemi

AVOIN LUOKKA NARTUT

188 Cacciare Tittle-Tattle EH
om. Jönhede Linda Leinikkitie 16 80130 Joensuu

189 Jekkuketun Primadonna EH
om. Knuuttila Sanna-Riikka Sepänkatu 22A A 3 80110 Joensuu

190 Olga EH
om. Pasanen Tuija Kanttorintie 1 73200 Varpaisjärvi

191 Öllmans Camilla ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
om. Kuukka Ulla Savonkatu 4-8 B 25 53100 Lappeenranta

LYHYTKARVAINEN KÄÄPIÖMÄYRÄKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

192 Lider Vo Vsem ERI 1
om. Varonen Elena Välimaantie 32 82655 Värtsilä

JUNIORILUOKKA NARTUT

193 Hakiavan Metsämansikka HYL
om. Saari Sanna& Jari Särkäntie 12 B 1 80100 Joensuu

AVOIN LUOKKA NARTUT

194 Track-Action Qwistado ERI 1
om. Pöllänen Hanna& Päivinen Aki & Lehto Annekristiina Otsonkatu 18 80130 Joensuu

LYHYTKARVAINEN MÄYRÄKOIRA

NUORTEN LUOKKA UROKSET

195 Tilken Dies Mercurii ERI 1
om. Repo Anu Kotkankallionkatu 1 B 10 70600 Kuopio

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

196 Mikromanian Pilli Piipari FI JVA ERI 1 SA PU 1 ROP
om. Leskinen Outi& Eeva & Hannu Hipanhovintie 15 73320 Nilsiä

JUNIORILUOKKA NARTUT

197 Hakiavan Jes-Tas ERI 1
om. Turhanen Päivi Tapionkatu 41 B 10 80230 Joensuu

198 Symbolic Oralee EH
om. Jääskeläinen Paula Kulhontie 47 80260 Joensuu




KÄYTTÖLUOKKA NARTUT

199 Hakiavan Desdemona EH
om. Saari Sanna& Jari Särkäntie 12 B 1 80100 Joensuu

PITKÄKARVAINEN KANIINIMÄYRÄKOIRA

KÄYTTÖLUOKKA NARTUT

200 Malec Black Velvet ERI 1 SA PN 1 SERT ROP MVA
om. Nuotio Marja Pumppulahti 30 B 7 10300 Karjaa

PITKÄKARVAINEN KÄÄPIÖMÄYRÄKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

201 Hiucan Kiltti 1 KP ROP - PENTU
om. Heikkilä Päivi Muukontie 59 53400 Lappeenranta

AVOIN LUOKKA UROKSET

202 Aatos ERI 1 SA PU 2 VASERT
om. Heikonen Jouko Juhonkatu 7 B 10 74120 Iisalmi

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

203 Malec Sawetto Musicman ERI 1 SA PU 1 VSP SERT MVA
om. Nuotio Marja Pumppulahti 30 B 7 10300 Karjaa

VALIOLUOKKA NARTUT

204 Pikkuvilhin Albertiina FI&EE MVA ERI 1 SA PN 1 ROP
om. Moilanen Reetta Kujalantie 15 45370 Valkeala

PITKÄKARVAINEN MÄYRÄKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

205 Calendula ERI 2
om. Kokkonen Juha-Pekka Otvatie 1 D 16 81720 Lieksa

206 Taxmania Champion ERI 1 SA PU 2 SERT
om. Makkonen-Mönkkönen Maarit Rinnetie 4 80400 Ylämylly

207 Taxmania Diminutive ERI 3
om. Sivonen Laura Taivaanpankontie 6 B 9 70200 Kuopio

VALIOLUOKKA UROKSET

208 Taxmania American Gigolo C.I.B FI&SE&EE MVA SE JVA
om. Makkonen-Mönkkönen Maarit& Mönkkönen Toni & Matias Rinnetie 4 80400 Ylämylly
ERI 1 SA PU 1 ROP

JUNIORILUOKKA NARTUT

209 Plenarosa ERI 2
om. Koponen Maire Rinnetie 20 C 13 81200 Eno

210 Taxmania Dream Came True ERI 1 SA PN 3 VASERT
om. Makkonen-Mönkkönen Maarit& Holopainen Jarkko Rinnetie 4 80400 Ylämylly

AVOIN LUOKKA NARTUT

211 Taxmania Bibbilångstrump ERI 1 SA PN 1 VSP SERT
om. Makkonen-Mönkkönen Maarit& Holopainen Jarkko Rinnetie 4 80400 Ylämylly

VALIOLUOKKA NARTUT

212 Festuca Cinerea FI&SE&EE&RU MVA ERI 1 SA PN 2
om. Koponen Maire Rinnetie 20 C 13 81200 Eno

KASVATTAJALUOKKA

1003 Taxmania Kennel, om. Makkonen-Mönkkönen Maarit Ylämylly 1 KP


RYHMÄ 6

KEHÄ 2 Paavo Mattila

KARKEAKARVAINEN ITALIANAJOKOIRA

AVOIN LUOKKA UROKSET

213 Vigoroso Fabrizio V09 V10 ERI 1 PU 1 ROP
om. Martiskainen Risto Vaiviontie 75 83450 Vaivio




LYHYTKARVAINEN ITALIANAJOKOIRA

JUNIORILUOKKA NARTUT

214 Lea di Pontenizza ERI 1 PN 1 SERT ROP
om. Viljanmaa Teija Viitostie 1 A 88470 Kontiomäki

KREIKANAJOKOIRA

VALIOLUOKKA NARTUT

215 Adasoksen Alysa C.I.E. SK<&HR MVA MV09 EUV07 08 ERI 1 PN 1 ROP
om. Vilokkinen Soile Hoilolantie 36 82760 Hoilola

EESTINAJOKOIRA

JUNIORILUOKKA NARTUT

216 Teisi ERI 1
om. Hiltunen Anniina Honkatie 9 M 27 80400 Ylämylly

217 Tiiu H
om. Ikonen Pekka Huikontie 166 82210 Suhmura

AVOIN LUOKKA NARTUT

218 Napanterin Hilu H
om. Mikkonen Esa Kyykäntie 61 81100 Kontiolahti

VIHIKOIRA

AVOIN LUOKKA UROKSET

219 Skywoodhunter Ali Baba ERI 1 PU 1 SERT ROP
om. Karppanen Jenni& Pyykkö Timo Ukko-ollintie 22 80330 Reijola

RHODESIANKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

220 Tarujen Wedenga ERI 1
om. Jokinen Tea& Hurme Tony Ruoritie 2 A 11 80160 Joensuu




AVOIN LUOKKA UROKSET

221 Ikimba Bakari H
om. Pahkala Anne Ruskosillantie 31 82900 Ilomantsi

AVOIN LUOKKA NARTUT

222 Fikisha Ania EH
om. Pirinen Laura Puutarhatie 10 B 5 81100 Kontiolahti

223 Fikisha Biti Sururu POIS
om. Pirinen Laura Puutarhatie 10 B 5 81100 Kontiolahti

DALMATIANKOIRA

PENTULUOKKA 7-9 KK UROKSET

224 Tinydot´s Komea Kaapriel 1 -
om. Vänskä Noora Huoltotie 6 B 19 81280 Uimaharju

VALIO LUOKKA UROKSET

225 Ujo ERI 1 SA PU 1 ROP
om. Waarna Veera Katraantie 14 A 15 70780 Kuopio

AVOIN LUOKKA NARTUT

226 Moppekerhon Vilhelmiina ERI 1 -
om. Kosonen Minna& Tietäväinen Rauni Kangasvuokontie 14 58700 Sulkava

BRETAGNENBASSETTI

AVOIN LUOKKA NARTUT

227 Vilkunan Astridia EH
om. Kotilainen Markku Viitalahdentie 9 83750 Sotkuma

GRAND BASSET GRIFFON VENDEEN

VALIO LUOKKA NARTUT

228 Dinetten Grand Faucille ERI 1 SA PN 1 ROP
om. Härkönen Risto Harjuntie 17 78300 Varkaus



PETIT BASSET GRIFFON VENDÉEN

JUNIORILUOKKA UROKSET

229 Humisevan Harjun You Win Again ERI 1 SA PU 1 SERT ROP
om. Junnila Sarianna Suurlohjankatu 31 E 32 8100 Lohja

JUNIORILUOKKA NARTUT

230 Humisevan Harjun You Rock My World ERI 1 SA PN 3 VASERT
om. Rautio Marjavappu& Noora-Liia Taavetintie 5 49700 Miehikkälä

AVOIN LUOKKA NARTUT

231 Clementina Cherry Haliba ERI 2
om. Glad-Väistölä Marjatta Välikoskentie 26 71570 Syvänniemi

232 Humisevan Harjun Desert Rose ERI 1 SA PN 1 SERT VSP
om. Junnila Sarianna& kasv Suurlohjankatu 31 E 32 8100 Lohja

VALIOLUOKKA NARTUT

233 Humisevan Harjun Immortelle FI MVA ERI 1 SA PN 2
om. Junnila Sarianna& Riitta Suurlohjankatu 31 E 32 8100 Lohja

KASVATTAJALUOKKA

1004 Humisevan Harjun Kennel, om. Rautio Marjavappu & Noora-Liia Miehikkälä
1 KP ROP KASV


BEAGLE

JUNIORILUOKKA UROKSET

234 Jutta-Ahon Eppu ERI 2
om. Mutanen Matti Paalatie 1 F 28 80170 Joensuu

235 Marmasan Hymy-Poika H
om. Ikonen Maija Ratilantie 9 82335 Rasivaara

236 Peikonpojan Gehä-Kettu ERI 1 SA PU 1 SERT VSP
om. Kinnunen Heini Taanotie 11 82140 Kiihtelysvaara

237 Sen Aika Näyttää H
om. Multanen Henrik Korpiselänkatu 1-3 B 15 80200 Joensuu


AVOIN LUOKKA UROKSET

238 Jekku EH
om. Jauhiainen Pentti Naurislammentie 8 83330 Kaatamo

JUNIORILUOKKA NARTUT

239 Maliskan Elly EH
om. Malinen Anneli Joensuunväylä 627 82110 Heinävaara

240 Peikonpojan Gyllikki-Täti ERI 1 SA PN 1 SERT ROP
om. Parviainen Irma Polvijärventie 21 B 83500 Outokumpu

AVOIN LUOKKA NARTUT

241 Poundmaster´s Odette ERI 1 -
om. Sormunen Pia Kuopiontie 102 B 83630 Kuusjärvi

242 Tölpänsalon Sissi H
om. Majoinen Eeva-Riitta Kalettomantie 56 82140 Kiihtelysvaara

KÄYTTÖLUOKKA NARTUT

243 Huuhkajan Netta FI KVA ERI 1 SA PN 2 VASERT
om. Parviainen Jukka Keikonkankaantie 5 82600 Tohmajärvi

KEHÄ 4 Tapani Pukkila

SUOMENAJOKOIRA

JUNIORILUOKKA UROKSET

244 Hakatien Robin ERI 1 SA PU 2 SERT
om. Kolehmainen Eero Reijolantie 38 80330 Reijola

245 Honkasuoran Aku EH
om. Siponen Eino Juurikantie 5 B 82580 Juurikka

246 Kalliolan Osku H
om. Mämmi Erkki Leinovaarantie 41 C 82430 Puhos

AVOIN LUOKKA UROKSET

247 Hardwoods Mehtätähti ERI 4
om. Holopainen Raimo Kipinäkatu 27 70620 Kuopio


248 Havukkakallion Humu H
om. Hämäläinen Raimo Havukkakalliontie 2 82900 Ilomantsi

249 Hiski ERI 3 SA PU 4
om. Tikkanen Osmo& Kuosa Varma Paksuniementie 155 82300 Rääkkylä

250 Kotirinteen Jami ERI 2 SA PU 3 VASERT
om. Parviainen Ilkka Koulutie 11 80510 Onttola

251 Puron Jape EH
om. Parviainen Ilkka Koulutie 11 80510 Onttola

252 Raikuvan Ruuti ERI 1 PU 1 SA ROP
om. Kasurinen Seppo Kuusenjuurentie 76 82200 Hammaslahti

253 Satumeren Sisu EH
om. Nousiainen Juha Hunajatie 24 80220 Joensuu

254 Sutki H
om. Koistinen Matti Hietapohjantie 1404 73470 Västinniemi

255 Villipuron Vilperi H
om. Hyttinen Kalevi Joensuuntie 35 83700 Polvijärvi

KÄYTTÖLUOKKA UROKSET

256 Hanhikorven Eko H
om. Naumanen Matti Peltorinne 11 83500 Outokumpu

257 Kaikuvan Julle EH
om. Tikkanen Osmo Paksuniementie 155 82300 Rääkkylä

258 Maihilan Aku H
om. Törrönen Aleksi Haarajärventie 213 82600 Tohmajärvi

259 Mulonsalon Pietu ERI 1
om. Hirvonen Mauri Outolamminkatu 26 83500 Outokumpu

260 Puistorinteen Palle POIS
om. Kolehmainen Sauli Juttusuontie 10 83500 Outokumpu

VALIOLUOKKA UROKSET

261 Mutalanmäen Poke FIN MVA ERI 1 SA
om. Turunen Teuvo Viritie 22 80160 Joensuu



VETERAANILUOKKA UROKSET

262 Mastomäen Karu ERI 1 ROP VET
om. Holopainen Raimo Kipinäkatu 27 70620 Kuopio

JUNIORILUOKKA NARTUT

263 Eräjätkän Elli POIS
om. Tanninen Merja& Sykkö Anssi Leppätie 7 80330 Reijola

264 Erä-Kullervon Sandi ERI 4
om. Ryökkynen Toimi Ukonvaarantie 31 81390 Revonkylä

265 Juuli ERI 2 SA
om. Tolonen Simo Vaskiportintie 7 A 4 80780 Kontioniemi

266 Maihilan Annikki ERI 3
om. Parviainen Yrjö Vääräkoskentie 220 82660 Uusi-Värtsilä

267 Simanansärkän Eveliina EH
om. Eronen Soile& Tenhunen Ari Siimestie 14 81280 Uimaharju

268 Villipuron Manta ERI 1 SA PN 3
om. Juvonen Kalle& Hintikka Harri Vuonoksentie 29 83500 Outokumpu

NUORTEN LUOKKA NARTUT

269 Kotipolun Miina H
om. Kaltiainen Jussi Siprintie 2 80910 Kulho

270 Rasakan Tinka EH
om. Pöllänen Markku Hiekkalahdentie 22 82210 Suhmura

AVOIN LUOKKA NARTUT

271 Havukkakallion Heila EH
om. Nygårt Lasse Haukivaarantie 159 82820 Maukkula

272 Hilima ERI 1 SA PN 1 VSP
om. Hartikainen Susanna Hietapohjantie 1404 73470 Västinniemi

273 Kellolan Evita EH
om. Iskanius Pasi Viljatie 33 80400 Ylämylly

274 Koivukulman Tuiskutar ERI 2 SA PN 2 VASERT
om. Lappalainen Raita& Puurunen Lasse Peltoniementie 51 73100 Lapinlahti


275 Mannikarin Paju ERI 4
om. Turunen Marko Kaisalantie 12 80710 Lehmo

276 Manta H
om. Turunen Reino Malmitie 6 82200 Hammaslahti

277 Salosoinnun Jilla H
om. Kareinen Jyri Hakovaarantie 64 82915 Sonkaja

278 Satumeren Tuuli ERI 3 SA PN 4
om. Nousiainen Juha Hunajatie 24 80220 Joensuu

279 Tiitu EH
om. Lehikoinen Esa Myllyahontie 12 80330 Reijola
Kaisu-Leena
 

Paluu NÄYTTELYT

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot] ja 2 vierailijaa

cron