Anttilan Erämiesten, Metsästyskerho Eräveikkojen ja Tuohikotin Metsästysyhdistyksen järjestämässä ryhmänäyttelyssä arvosteli SAJ:n rodut Jari Fors.
SUOMENAJOKOIRA
nartut pentuluokka
WOOD GROUSEN AURORA, om. Niinioja Niko, Ruotsinkylä PENTUL 1
urokset junioriluokka
KAHVANAHON ELMONTULI, om. Karppola Juha, Joroinen POISSA
KELLOLAN KAPU, om. Tattari Miina, Savitaipale EH 1
SATUMEREN VALLU, om. Riihelä Pertti, Suur-Miehikkälä EH 2
urokset nuortenluokka
HULIVILI, om. Pylvänäinen Veikko, Mertie ERI 1, SA, PU 3, VASERT
ONNIVAARAN JERO, om. Laituri Peppi & Venäläinen Markku, Kuopio ERI 2
urokset avoin luokka
MATKON MANU, om. Valkonen Markku, Tahkomäki ERI 2, SA
MÄKIKALLION SAKU, om. Lahtela Seppo, Taavetti EH 4
OTTO, om. Hyppänen Jani, Utti EH 3
SATUMEREN NIKO, om. Mikkonen Veli, Heinävesi ERI 1, SA, PU 1, VSP
SATUMEREN SISU, om. Nousiainen Juha, Joensuu EH
urokset käyttöluokka
HAARAPOLUN REMU, om. Lautamatti Esa, Vuohijärvi EH 3
CUCCULUURUU KEISARI, om. Pennanen Janne, Ylämylly EH 4
HAKATIEN ROBIN, om. Kolehmainen Eero, Reijola ERI 2, SA
Fi Kva JAHTI-UKON IISAKKI, om. Alakulppi Seppo, Saarenkylä ERI 1,SA,PU 2,SERT, Fi Mva
LEIRINOTKON ROOPE, om. Nikula Kari, Valkeala H
urokset valioluokka
Ru Mva & Ee & Lv & Lt & Balt & Ru JMva EeV-12 EeJV-12 KORPINIEMEN KALLE, om. Peltola Päivi,Tesjoki ERI 1, SA, PU 4
nartut junioriluokka
SATUMEREN MIRANDA, om. Tolvanen Jari, Katajaranta EH 2
SATUMEREN NEITO, om.Nousiainen Juha, Joensuu EH 1
SATUMEREN NELLA, om. Manula Harri, Taavetti H
TUOMIPUSKAN VAPPU, om. Tiimo Kaisa & Kivelä Petteri, Ahomäki H
nartut avoin luokka
CUCCULUURUU KUISKAUS, om. Piirainen Reetta, Sotkamo ERI 1, SA, PN 1, SERT, ROP, RYP 2
KORPINIEMEN IMPI, om. Manelius Rauno & Piri Mia, Halkia EH 4
LUMO, om. Niemelä Jouko & Niemelä Marko, Utti EH
MYLLYJOENSUUN LIPPE, om. Matikainen Seppo, Sulkava EH 3
MÄKIKALLION SINA, om. Kiljunen Erkki, Okkeri EH 2
PUSKAJUSSIN LILLA, om. Allen Erkki, Huutotöyry EH
VITIKON LILI, om. Pethman Torolf, Loviisa EH
kasvattajaluokka
KENNEL SATUMEREN, om. Nousiainen Juha, Joensuu KASV 1, KP
GRIFFON FAUVE DE BRETAGNE
urokset avoin luokka
MINSKUHOFF´S GRIFFON QANTAS, om. Pietiläinen Jaana & Pedro, Porvoo ERI 1, SA, PU 1, SERT, VSP
nartut avoin luokka
Lt & Lv & Ee & Balt JMva JV-11 V-11 EeJV-12 EeV-12 MINSKUHOFF´S GRIFFON QANETTE, om.Pietiläinen Jaana & Aaltovirta Maria,Porvoo ERI 1,SA, PN 1,SERT, ROP, RYP 1, BIS 3
MINSKUHOFF´S GRIFFON QUINTESSA, om. Hilpelä-Lallukka Ritva, Pilkanmaa POISSA
ITALIANAJOKOIRA KARKEAKARVAINEN
nartut avoin luokka
VÄLIKALLION NAOMI, om. Soivio Leena, Vastila EH 1
SVEITSINAJOKOIRA, BERNINAJOKOIRA
nartut pentuluokka
BEAUTY OF ELEGANCE MANO DESPINA, om Rahikka Anu & Aku & Anni, Kouvola PENTUL 1
urokset nuorten luokka
Ee JMva HeW-12 V-12 EeV-12 EeJV-12 BaltJV-12 DECENT DAUPHIN BOHEMIA HILL, om. Yrjänä Tommi & Laine Jaana, Turku ERI 1, SA, PU 1, SERT, ROP, RYP 3