Ulkomuoto tuomari: Matti Palojärvi
UROKSET:
Junioriluokka
Ajolumen Sju-Jallu 39025/12 H
om. Pyykkö Kari, Kemi
Mustirovan Elvis 45313/12 EH / 1
om. Örn Eva & Paavo, Sieppijärvi
Ratavarren Roki 32082/12 H
om. Härkönen Veikko, Rovaniemi
nuortenluokka
Hakatien Vihtori 48711/11 EH / 2
om. Irva Willian, Ylitornio
Messi 43436/11 Eri / 1 SA
om. Marjeta Hannu & Anttila Jarmo, Ylitornio
avoinluokka
Ajolumen Kaapo 32827/11 T
om. Leppä Kirsti, Mänttä
Hakatien Roope 34776/10 EH / 4
om. Rahkonen Heikki, Tornio
Mosku 58768/08 Eri / 2 SA PU 4
om. Peltomäki Ulla & Harri, Rovaniemi
Pallinaaman Erkki 31334/11 Eri / 1 SA PU 2 Vara - sert
om. Pirnes Jorma, Haapavesi
Repe 26738/10 H
om. Taivaloja Vesa, Ii
Vihreäntalon Kessu 38528/11 EH
om. Heikkinen Lassi, Ii
Wolfpower Elo-Hopia 20547/11 EH / 3
om. Sarkkinen Jenni & Antti, Ruukki
käyttöluokka
Jahti-Kallen Bingo 56779/11 Eri / 2 SA PU 3
om. Parpala Ismo, Rovaniemi
Meripojan Sulo 37415/10 EH / 3
om. Tytärniemi Santtu, Lautiosaari
Puskajussin Jeltsin 22529/09 EH
om. Jokela Pasi, Ii
Räntäaamun Erkko 33338/10 EH
om. Jokinen Raine, Tornio
Tivakan Rossi 24331/09 EH / 4
om. Kukkonen Ari & Reijo, Kemi
Ussakan Valtti 41072/09 Eri / 1 SA PU 1 SERTTI VSP
om. Tervonen Markku, Maksniemi
Äkkipojan Eemeli 19630/11 EH
om. Lassila Jukka, Tornio
NARTUT
junioriluokka
Mustirovan Ellu 45312/12 Eri / 1 -
om. Tarrimaa Tuula & Matti, Konttajärvi
nuortenluokka
Jätti 43432/11 Eri / 1 SA PN 2 vara-sertti
om. Jaako Eveliina & Pekka, Ylitornio
Ronja 43433/11 EH / 3
om. Tofferi Minna & Jaako Kalle, Tornio
Ruskapolun Halla 36678/11 Eri / 2
om. Puikko Katri & Tarja, Tornio
Taika 43437/ 11 H
om. Karjalainen Linda, Ylitornio
avoinluokka
Loukonpuron Tatti 38328/09 H
om. Vänskä Kalevi, Tornio
Tahvonmäen Laura 58393/08 Eri / 1 SA PN 3
om. Pulkka Pentti & Miettunen Paavo, Simo
Tervakorven Tinja 31005/09 H
om. Ylläsjärvi Esko, Sirkka
käyttöluokka
Aamuvirkun Tuija 19646/10 EH
om. Teikari Helena, Pentti & Miettunen Paavo, Simo
Alapörkän Ewita 28422/11 Eri / 1 SA PN 1 SERTTI ROP RYP 1 BIS 3
om. Karjalainen Risto, Ristijärvi
Jahti-Ukon Sanni 44669/10 EH
om. Koskivuori Heikki, Rovaniemi
Korpikeijun Noki 33718/09 H
om.Hiltula Harri, Pudasjärvi
Rajaväylän Varpu 13694/08 Eri / 2 SA PN 4
om. Rantamaa Kyösti, Tornio
Ruskapolun Laku 36683/11 H
om. Vuokila Antti-Pekka & Eetu-Petteri, Tervola
Ruskapolun Mira 21954/08 Eri / 3
om. Puikko Katri, Tornio
Taika 58778/08 Eri / 4
om. Pätsi Kirsti, Sodankylä
VENÄJÄNAJOKOIRAT:
UROKSET:
junioriluokka
Riistakairan Iivari ER30402/12 EH / 1
om. Rajala Teemu, Lautiosaari
NARTUT:
junioriluokka
Riistakairan Enni ER 30405/12 EH / 1
om. Puruskainen Tapio, Lautiosaari
Riistakairan Iina ER 30405/12 H
om. Kuronen Merja & Mika, Kemi
avoinluokka
Riistakairan Mariza ER 40030/07 Eri / 1 SA PN 1 SERTTI RYP 3
om. Roivainen Paula & Janne, Lautiosaari
Korjatkaa jos on virheitä, koirien ja omistajien tiedot, käsiohjelman mukaiset.