Helsinki Winner 11.12.2010
SUOMENAJOKOIRA
Ulkomuototuomarina Matti Rysä
UROKSET
Latukkakorven Leevi, ERI, VAK1, PU1, CACIB, ROP, RYP1, BIS3, HeW-10
Om. Matti Roth, Iisalmi
Räntäaamun Rane, ERI, VAK2, PU2, VA-CACIB
Om. Tomi Koivisto, Kemi
Raikuvan Roni, ERI, AVK1, PU3, SERT
Om. Vesa Nuutinen ja Teemu Kinnunen, Hammaslahti
Tahvo, ERI, VAK3, PU4
Om. Pauli ja Pertti Okko, Lappeenranta
Mettäjuntin Jymy, ERI, KÄK1, VA-SERT
Om. Harri Helenius, Rovaniemi
Kellolan Naku, ERI, AVK2
Om. Veli Mikkonen, Heinävesi
Syysaamun Ajo, ERI, VAK4
Om. Ville Paussu, Kauhava
Rauhasalmen Ratto, ERI, VAK-
Om. Auli Vitikainen ja Sami Liikanen, Harjumaa
Tikutakun Julle, EH, AVK3
Om. Hannes Heiskala, Kankaanpää
Kahvanahon Metsän Menuetti, EH, VAK-
Om. Martti Rautiainen ja Marja Kuivas, Kauhava
Usko, EH, JUK1
Om. Harri Järvisalo ja Jessica Putkonen, Haapakoski
Ruskametsän Vili, EH, JUK2
Om. Eveliina Jaako, Ylitornio
Patu, EH, NUK1
Om. Hannamari Mellanen, Vantaa
Tapasen Toimi, AVO-H
Om. Tapio Vierula ja Pertti Suomela, Nurmijärvi
NARTUT
Kahvanahon Lounatuuli, ERI, AVK1, PN1, CACIB, VSP, HeW-10
Om. Katja Rytkönen ja Marja Kuivas, Kauhava
Repopupun Komia-Leidi, ERI, NUK1, PN2, SERT, VA-CACIB
Om. Riina Luoma ja Marko Ketoja, Kauhava
Kahvanahon Karisma, ERI, VAK1, PN3
Om. Marko Korhonen, Sotkamo
Kahvanahon Wella, ERI, VEK1, PN4, ROP-VET
Om. Marja ja Mauri Kuivas, Kauhava
Milka, ERI, VAK2
Om. Antero Kolehmainen, Martinniemi
Kellolan Meri, ERI, VAK3
Om. Juha Nousiainen, Joensuu
Kahvanahon Mehtätähti, ERI, VAK4
Om. Marja Kuivas, Kauhava
Kellolan Nita, ERI, AVK2
Om. Oiva Nevalainen, Nurmes
Louhirannan Linda, ERI, AVK3, VA-SERT
Om. Hannu Taskinen, Tuusniemi
Fixour`s Emerald, ERI, VAK-
Om. Sophie Aspholm, Kämmenniemi
Rautojan Tuisku, EH, NUK2
Om. Eija Kärkkäinen
Halla-Aamun Alexandra, EH, NUK3
Om. Tanja Kiriloff, Vantaa
Kahvanahon Taivaantuli, EH, AVK4
Om. Marja Kuivas, Kauhava
Pelkkikankaan Unelma, EH, JUK1
Om. Jyrki Pelkkikangas, Kauhava
Afthsban Mun Sylivauva, NUO-POIS
Om. Eeva Viitaniemi, Visuvesi
VENÄJÄNAJOKOIRA
Ulkomuototuomarina Alexey Belkin, Venäjä
Urokset
Riitaluhdan Roima, VAL-ERI, PU1, VSP, HeW-10
Om. Milla Mäki ja Mika Karjalainen, Seinäjoki
Nartut
Olga, JUN-ERI, PN2, SERT, HeJW-10
Om. Riina Luoma ja Marko Ketoja, Kauhava
Bravon Mitzu, VAL-ERI, PN1, HeW-10
Om. Teija Viljanmaa, Kontiomäki